İsim Arama

Juno İsminin Anlamı Nedir? Juno Ne Demek?

Juno ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Juno isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Juno isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Juno isminin anlamı nedir? Juno ne demek?

Juno isminin anlamı nedir?
  • Juno isminin cinsiyeti: Kız
  • Juno isminin kökeni: Yunanca
  • Juno isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Juno ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Juno ismindeki harf sayısı: 4
  • Juno isminin rengi: Pembe
  • Juno isminin nitelikeri: Mutlu, Modern, Misafirperver, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Juno

Juno isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Juno ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Juno isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Juno İsmiyle Uyumlu İsimler

Juno İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Juno, Junia

Juno İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Junayd

Juno ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Juno İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Juno İsmi Konulabilir Mi?

Juno isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Juno isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Juno İsmi Caiz Mi?

Juno ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Juno isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Juno İsminin Özellikleri

Juno isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Juno İsminin Sayı Analizi

Juno isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
U: 25
N: 17
O: 18

Juno isminin numerolojik değeri: 73

Juno İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Juno İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Usul usul gelsem sana
Neyleyim sensiz bu canı
Onur Ayva

Juno İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Juno isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Juno

Juno İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Juno isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Juno

Juno İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Juno isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Juno

Juno İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Juno ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Juno İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Juno ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Misafirperver, Sağduyu Sahibi, Sırdaş olmalarıdır.

Juno İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Juno ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Juno isminin Notasyonları Nelerdir?

Juno isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
U: Uşak
N: Niğde
O: Ordu

Juno Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Ufuk
N: Nizam
O: Osman

Juno isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
U: Uniform
N: November
O: Oscar

Juno isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Umman
N: Neptün
O: Oruç

Juno İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Juno ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Juno ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Juno ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Juno İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.