İsim Arama

Jazeera İsminin Anlamı Nedir? Jazeera Ne Demek?

Jazeera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jazeera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jazeera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jazeera isminin anlamı nedir? Jazeera ne demek?

Jazeera isminin anlamı nedir?
  • Jazeera isminin cinsiyeti: Kız
  • Jazeera isminin kökeni: Arapça
  • Jazeera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jazeera ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jazeera ismindeki harf sayısı: 7
  • Jazeera isminin rengi: Pembe
  • Jazeera isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Uyumsuz, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jazeera

Jazeera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jazeera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jazeera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jazeera İsmiyle Uyumlu İsimler

Jazeera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mavera, Shera, Sisera, Hera, Sheera, Mehera, Atera, Jazeera, Astera, Ameera

Jazeera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jazon, Chimera, Jaziz, Beera, Bera, Jazeel

Jazeera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jazeera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jazeera İsmi Konulabilir Mi?

Jazeera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jazeera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jazeera İsmi Caiz Mi?

Jazeera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jazeera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jazeera İsminin Özellikleri

Jazeera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Jazeera İsminin Sayı Analizi

Jazeera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
Z: 29
E: 6
E: 6
R: 21
A: 1

Jazeera isminin numerolojik değeri: 77

Jazeera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jazeera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Zehretme arık bu gününü de..
En güzel sen hep benimle hep benim kal
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Jazeera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jazeera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jazeera

Jazeera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jazeera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jazeera

Jazeera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jazeera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jazeera

Jazeera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jazeera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jazeera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jazeera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Bilimsel, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Jazeera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jazeera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Jazeera isminin Notasyonları Nelerdir?

Jazeera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
Z: Zonguldak
E: Edirne
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Jazeera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
Z: Zühtü
E: Ekrem
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Jazeera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
Z: Zulu
E: Echo
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Jazeera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
Z: Zuhal
E: Engin
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Jazeera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jazeera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jazeera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jazeera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jazeera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.