İsim Arama

Jawahir İsminin Anlamı Nedir? Jawahir Ne Demek?

Jawahir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jawahir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jawahir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jawahir isminin anlamı nedir? Jawahir ne demek?

Jawahir isminin anlamı nedir?
  • Jawahir isminin cinsiyeti: Kız
  • Jawahir isminin kökeni: Arapça
  • Jawahir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jawahir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jawahir ismindeki harf sayısı: 7
  • Jawahir isminin rengi: Pembe
  • Jawahir isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Problemi, Tez Canlı, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jawahir

Jawahir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jawahir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Jawahir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jawahir İsmiyle Uyumlu İsimler

Jawahir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mehir, Jawahir, Saphir, Ophir, Nehir

Jawahir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Meşahir, Fakhir, Tahir, Jawwad, Fahir, Sahir, Bachir, Hothir, Zahir, Mubashir

Jawahir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jawahir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jawahir İsmi Konulabilir Mi?

Jawahir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jawahir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jawahir İsmi Caiz Mi?

Jawahir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jawahir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jawahir İsminin Özellikleri

Jawahir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Jawahir İsminin Sayı Analizi

Jawahir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
: 0
A: 1
H: 10
İ: 12
R: 21

Jawahir isminin numerolojik değeri: 58

Jawahir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jawahir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
www.akrostissiirler.com
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere

Jawahir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jawahir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jawahir

Jawahir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jawahir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jawahir

Jawahir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jawahir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jawahir

Jawahir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jawahir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jawahir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jawahir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Yardımsever, Sakin, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Jawahir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jawahir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Hayalci, Panik, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Jawahir isminin Notasyonları Nelerdir?

Jawahir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
W:
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize

Jawahir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
W: İki Ve
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim

Jawahir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
W: Whiskey
A: Alfa
H: Hotel
İ:
R: Romeo

Jawahir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
W: İki Ve
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
R: Reis

Jawahir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jawahir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jawahir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jawahir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jawahir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.