İsim Arama

Java İsminin Anlamı Nedir? Java Ne Demek?

Java ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Java isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Java isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Java isminin anlamı nedir? Java ne demek?

Java isminin anlamı nedir?
  • Java isminin cinsiyeti: Kız
  • Java isminin kökeni: Arapça
  • Java isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Java ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Java ismindeki harf sayısı: 4
  • Java isminin rengi: Pembe
  • Java isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Dinibütün

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Java

Java isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Java ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Java isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Java İsmiyle Uyumlu İsimler

Java İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ahava, Naava, Hava, Nava, Java, Dava, Chava, Zahava, Mava, Zehava

Java İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Achava, Javan, Sava

Java ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Java İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Java İsmi Konulabilir Mi?

Java isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Java isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Java İsmi Caiz Mi?

Java ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Java isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Java İsminin Özellikleri

Java isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Java İsminin Sayı Analizi

Java isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
V: 27
A: 1

Java isminin numerolojik değeri: 42

Java İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Java İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Varlığınla aşka doymak isterim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Java İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Java isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Java

Java İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Java isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Java

Java İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Java isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Java

Java İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Java ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Java İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Java ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Sportmen olmalarıdır.

Java İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Java ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Umursamaz olmalarıdır.

Java isminin Notasyonları Nelerdir?

Java isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
V: Van
A: Adana

Java Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
V: Vehbi
A: Ahmet

Java isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
V: Victor
A: Alfa

Java isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
V: Vatan
A: Aydın

Java İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Java ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Java ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Java ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Java İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.