İsim Arama

Janiya İsminin Anlamı Nedir? Janiya Ne Demek?

Janiya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Janiya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Janiya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Janiya isminin anlamı nedir? Janiya ne demek?

Janiya isminin anlamı nedir?
  • Janiya isminin cinsiyeti: Kız
  • Janiya isminin kökeni: Arapça
  • Janiya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Janiya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Janiya ismindeki harf sayısı: 6
  • Janiya isminin rengi: Pembe
  • Janiya isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Misafirperver, Yaramaz, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Janiya

Janiya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Janiya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Janiya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Janiya İsmiyle Uyumlu İsimler

Janiya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nooriya, Ghaliya, Atiya, Janiya, Amaliya, Naiya, Sadiya, Mariya, Nadiya, Husniya

Janiya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jannes, Jancsi, Janez, Janusz, Jankia, Neriya, Embiya, Janko, Aviya, Enbiya

Janiya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Janiya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Janiya İsmi Konulabilir Mi?

Janiya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Janiya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Janiya İsmi Caiz Mi?

Janiya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Janiya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Janiya İsminin Özellikleri

Janiya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Janiya İsminin Sayı Analizi

Janiya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
N: 17
İ: 12
Y: 28
A: 1

Janiya isminin numerolojik değeri: 72

Janiya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Janiya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Janiya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Janiya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Janiya

Janiya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Janiya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Janiya

Janiya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Janiya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Janiya

Janiya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Janiya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Janiya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Janiya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Gezgin olmalarıdır.

Janiya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Janiya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Janiya isminin Notasyonları Nelerdir?

Janiya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
N: Niğde
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Janiya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
N: Nizam
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Janiya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
N: November
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Janiya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
N: Neptün
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Janiya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Janiya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Janiya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Janiya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Janiya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.