İsim Arama

Jamirah İsminin Anlamı Nedir? Jamirah Ne Demek?

Jamirah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jamirah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jamirah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jamirah isminin anlamı nedir? Jamirah ne demek?

Jamirah isminin anlamı nedir?
  • Jamirah isminin cinsiyeti: Kız
  • Jamirah isminin kökeni: Arapça
  • Jamirah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jamirah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jamirah ismindeki harf sayısı: 7
  • Jamirah isminin rengi: Pembe
  • Jamirah isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Komik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jamirah

Jamirah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jamirah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Jamirah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jamirah İsmiyle Uyumlu İsimler

Jamirah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sarah, Shakirah, Shiphrah, Orah, Debrah, Shajarah, Dilferah, Ferah, Zahrah, Saarah

Jamirah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jamir, Jamin, Jamian, Jamel, Jerah, Ezrah, Ziporah, Jamil, Zorah, Zerah

Jamirah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jamirah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jamirah İsmi Konulabilir Mi?

Jamirah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jamirah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jamirah İsmi Caiz Mi?

Jamirah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jamirah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jamirah İsminin Özellikleri

Jamirah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Jamirah İsminin Sayı Analizi

Jamirah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
M: 16
İ: 12
R: 21
A: 1
H: 10

Jamirah isminin numerolojik değeri: 74

Jamirah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jamirah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Artık seninim ve seninleyim
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim
Hülyalarımı çaldın

Jamirah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jamirah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jamirah

Jamirah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jamirah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jamirah

Jamirah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jamirah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jamirah

Jamirah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jamirah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jamirah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jamirah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Zeki, Enerjik, Maceracı, Sakin olmalarıdır.

Jamirah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jamirah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar, Panik olmalarıdır.

Jamirah isminin Notasyonları Nelerdir?

Jamirah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Jamirah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Jamirah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
M: Mike
İ:
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Jamirah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Jamirah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jamirah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jamirah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jamirah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jamirah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.