İsim Arama

Jameelah İsminin Anlamı Nedir? Jameelah Ne Demek?

Jameelah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jameelah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jameelah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jameelah isminin anlamı nedir? Jameelah ne demek?

Jameelah isminin anlamı nedir?
  • Jameelah isminin cinsiyeti: Kız
  • Jameelah isminin kökeni: Arapça
  • Jameelah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jameelah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jameelah ismindeki harf sayısı: 8
  • Jameelah isminin rengi: Pembe
  • Jameelah isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jameelah

Jameelah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jameelah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Jameelah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jameelah İsmiyle Uyumlu İsimler

Jameelah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kailah, Lelah, Delilah, Beulah, Selah, Kalilah, Zillah, Khalilah, Jamlech, Eglah

Jameelah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Allah, Fethullah, Kudretullah, Jamiel, Ruhollah, Ruhullah, Saifullah, Jamian, Ziynetullah, İkramullah

Jameelah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jameelah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jameelah İsmi Konulabilir Mi?

Jameelah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jameelah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jameelah İsmi Caiz Mi?

Jameelah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jameelah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jameelah İsminin Özellikleri

Jameelah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Jameelah İsminin Sayı Analizi

Jameelah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
M: 16
E: 6
E: 6
L: 15
A: 1
H: 10

Jameelah isminin numerolojik değeri: 68

Jameelah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Jameelah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Asılsız değil gerçek bu sevda
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
En büyük sevdam sensin ey yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Layıklığın sınavı değil nafile
Asılsız değil gerçek bu sevda
Hasretinle tarumar oldu gönlüm

Jameelah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jameelah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jameelah

Jameelah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jameelah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jameelah

Jameelah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jameelah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jameelah

Jameelah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jameelah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jameelah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jameelah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Zeki, Duygusal, Yetenekli, Sakin olmalarıdır.

Jameelah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jameelah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Panik olmalarıdır.

Jameelah isminin Notasyonları Nelerdir?

Jameelah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
M: Muş
E: Edirne
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana
H: Hatay

Jameelah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet
H: Hasan

Jameelah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
M: Mike
E: Echo
E: Echo
L: Lima
A: Alfa
H: Hotel

Jameelah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
M: Merih
E: Engin
E: Engin
L: Levent
A: Aydın
H: Halat

Jameelah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jameelah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jameelah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jameelah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jameelah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.