İsim Arama

Jason İsminin Anlamı Nedir? Jason Ne Demek?

Jason ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jason isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jason isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jason isminin anlamı nedir? Jason ne demek?

Jason isminin anlamı nedir?
 • Jason isminin cinsiyeti: Erkek
 • Jason isminin kökeni: Yunanca
 • Jason isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Jason ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Jason ismindeki harf sayısı: 5
 • Jason isminin rengi: Mavi
 • Jason isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Dürüst, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jason

Jason isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jason ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Jason isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jason İsmiyle Uyumlu İsimler

Jason İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nason, Jasmin, Jasher

Jason İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Matson, Simpson, Iason, Adamsson, Jaison, Erson, Jasiel, Aeson, Jasen, Sampson

Jason ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jason İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jason İsmi Konulabilir Mi?

Jason isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jason isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jason İsmi Caiz Mi?

Jason ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jason isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jason İsminin Özellikleri

Jason isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jason İsminin Sayı Analizi

Jason isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
S: 22
O: 18
N: 17

Jason isminin numerolojik değeri: 71

Jason İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jason İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Artık seninim ve seninleyim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Ne olur bırakma beni

Jason İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jason isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jason

Jason İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jason isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jason

Jason İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jason isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jason

Jason İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Jason Tahinci: Pistlerdeki tek Türk GP2 pilotu. Jason Tahinci, 29 Ekim 1983'te İngiltere'nin Bristol kentinde doğdu. 1994 yılında Gökdil Koleji'nden ve 2001 yılında Koç Özel Lisesi'nden mezun oldu. Şu anda İngiltere'nin Bath kentinde University of Bath'ta Otomotiv Muhendisliği Bölümünde okumaktadır. Sporu seven bir ailenden geliyor olması onun da küçük yaştan beri spor ile ilgilenmesinde büyük rol oynadı. Eylül 1989'da babası Mümtaz Tahincioğlu sayesinde ilk defa bir Go-Kart'a tanıştı. 1990 yılında yarışmaya b...
 • Jason Momoa: “Game of Thrones” adlı dizide Dothraki kabilesinin Khal Drogo karakterini canlandırdı.Jason Momoa, 1 Ağustos 1979 tarihinde ABD., Hawaii, Honolulu’da fotoğrafçı bir anne ve ressam bir babanın tek çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Joseph Jason Namakaeha Momoa’dır. Honolulu’da doğdu fakat ardından ailesi Norwalk, Iowa’ya taşındılar ve annesi onu orada büyüttü. 1989 yılında Hawaii köklerini öğrenmenin hasreti ve okuluna devam etme isteğiyle adaya geri döndü. Modellik yaptı, 1999 yılında Hawaii’de yı...
 • Jason Statham: Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Crank, Transporter filmleri ile adını duyuran İngiliz sinema oyuncusu. 12 Eylül 1972 tarihinde, Sydenham, Londra’da doğan ünlü aktör, ailesinin mesleği nedeniyle sokak tiyatrosu ile erken yaşlarda tanıştı. Müzik ve tiyatro ile ilgilenmiş olsa da genç yaşta kendisini spora yönlendiren Statham, özellikle dövüş sporları ve dalgıçlıkla ilgilendi. İngiliz milli dalış takımının bir üyesi olarak katıldığı turnuvalarda dünya 12.liğine kadar yükseldi.1998 yılında, Fre...
 • Jason Segel: Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up, I Love You, Man gibi Hollywood filmleri ile tanınan oyuncu, senaryo yazarı ve müzisyen. Ülkemizde de gösterimde olan How I Met Your Mother dizisinde, Marshall Eriksenarakterini canlandırmaktadır. Jason Jordan Segel, 18 Ocak 1980 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyaya geldi. Gençlik yıllarını Pacific Palisades, Kaliforniya’da geçiren Segel, ailesi gibi Yahudi olmasına karşın Katolik okullarında okudu. Harvard-Westlake Lisesi’nde okurken eyale...
Jason İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jason ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Espirili, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jason İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jason ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Baskıcı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jason isminin Notasyonları Nelerdir?

Jason isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
S: Sinop
O: Ordu
N: Niğde

Jason Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
S: Serhat
O: Osman
N: Nizam

Jason isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
S: Sierra
O: Oscar
N: November

Jason isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
S: Seydi
O: Oruç
N: Neptün

Jason İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jason ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jason ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jason ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jason İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.