İsim Arama

Jason İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Jason isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Jason isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jason isminin anlamı nedir? Jason ne demek?

 • Jason isminin cinsiyeti: Erkek
 • Jason isminin kökeni: Yunanca
 • Jason isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Jason ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Jason ismindeki harf sayısı: 5
 • Jason isminin rengi: Mavi
 • Jason isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Dürüst, Pozitif, Misafirperver

Jason İsminin Anlamı Nedir? Jason Ne Demek?

Jason isminin anlamı nedir?

Jason İsminin Analizi

Jason isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jason ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Jason İsminin Harf ve Sayı Analizi

Jason isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jason İsmiyle Uyumlu İsimler

Jason İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jasher, Jasmin, Nason

Jason İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jonson, Erson, Simpson, Jasen, Samson, Sampson, Sanson, Iason, Jasim, Simson

Jason ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jason İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jason İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Jason ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Jason İsmi Konulabilir Mi?

Jason isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jason isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jason İsmi Caiz Mi?

Jason ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jason isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jason İsminin Diyanetteki Anlamı

Jason isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Jason isminin anlamı: o iyileşir

Jason İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Jason ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Jason ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Jason ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Jason ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Jason İsminin Özellikleri

Jason isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jason İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jason İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aşkın yakan ateşi bağrına sarmalanmış,
Sorum erenleri durdurdu velileri susturdu
Onur Ayva
Neden niçinsiz sevdiğim gerçek aşksın

Jason İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jason isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jason

Jason İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jason isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jason

Jason İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jason isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jason

Jason İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Jason isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Jason isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Jason isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Jason isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Jason isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Jason isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Jason İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Jason Segel: Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up, I Love You, Man gibi Hollywood filmleri ile tanınan oyuncu, senaryo yazarı ve müzisyen. Ülkemizde de gösterimde olan How I Met Your Mother dizisinde, Marshall Eriksenarakterini canlandırmaktadır. Jason Jordan Segel, 18 Ocak 1980 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyaya geldi. Gençlik yıllarını Pacific Palisades, Kaliforniya’da geçiren Segel, ailesi gibi Yahudi olmasına karşın Katolik okullarında okudu. Harvard-Westlake Lisesi’nde okurken eyale...
 • Jason Momoa: “Game of Thrones” adlı dizide Dothraki kabilesinin Khal Drogo karakterini canlandırdı.Jason Momoa, 1 Ağustos 1979 tarihinde ABD., Hawaii, Honolulu’da fotoğrafçı bir anne ve ressam bir babanın tek çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Joseph Jason Namakaeha Momoa’dır. Honolulu’da doğdu fakat ardından ailesi Norwalk, Iowa’ya taşındılar ve annesi onu orada büyüttü. 1989 yılında Hawaii köklerini öğrenmenin hasreti ve okuluna devam etme isteğiyle adaya geri döndü. Modellik yaptı, 1999 yılında Hawaii’de yı...
 • Jason Tahinci: Pistlerdeki tek Türk GP2 pilotu. Jason Tahinci, 29 Ekim 1983'te İngiltere'nin Bristol kentinde doğdu. 1994 yılında Gökdil Koleji'nden ve 2001 yılında Koç Özel Lisesi'nden mezun oldu. Şu anda İngiltere'nin Bath kentinde University of Bath'ta Otomotiv Muhendisliği Bölümünde okumaktadır. Sporu seven bir ailenden geliyor olması onun da küçük yaştan beri spor ile ilgilenmesinde büyük rol oynadı. Eylül 1989'da babası Mümtaz Tahincioğlu sayesinde ilk defa bir Go-Kart'a tanıştı. 1990 yılında yarışmaya b...
 • Jason Statham: Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Crank, Transporter filmleri ile adını duyuran İngiliz sinema oyuncusu. 12 Eylül 1972 tarihinde, Sydenham, Londra’da doğan ünlü aktör, ailesinin mesleği nedeniyle sokak tiyatrosu ile erken yaşlarda tanıştı. Müzik ve tiyatro ile ilgilenmiş olsa da genç yaşta kendisini spora yönlendiren Statham, özellikle dövüş sporları ve dalgıçlıkla ilgilendi. İngiliz milli dalış takımının bir üyesi olarak katıldığı turnuvalarda dünya 12.liğine kadar yükseldi.1998 yılında, Fre...
Jason İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jason ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Espirili, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jason İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jason ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Baskıcı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jason isminin Notasyonları Nelerdir?

Jason isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
S: Sinop
O: Ordu
N: Niğde

Jason Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
S: Serhat
O: Osman
N: Nizam

Jason isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
S: Sierra
O: Oscar
N: November

Jason isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
S: Seydi
O: Oruç
N: Neptün

Jason İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jason ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jason ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jason ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jason İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

jason isminin numerolojisi, jason isminin enerjisi, jason isminin arapça yazlışı, jason isminin hikayesi, jason isminin burcu, jason isminin uğurlu sayısı, jason isminin ebced değeri, jason isminin rengi, jason isminin harf analizi