İsim Arama

Jasen İsminin Anlamı Nedir? Jasen Ne Demek?

Jasen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jasen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jasen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jasen isminin anlamı nedir? Jasen ne demek?

Jasen isminin anlamı nedir?
  • Jasen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jasen isminin kökeni: Yunanca
  • Jasen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jasen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jasen ismindeki harf sayısı: 5
  • Jasen isminin rengi: Mavi
  • Jasen isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Dürüst, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jasen

Jasen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jasen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Jasen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jasen İsmiyle Uyumlu İsimler

Jasen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ruhsen, Birsen, Sevsen, Teksen, Sonsen, Gülsen, Hoşsen, Ahsen, Çisen, Aksen

Jasen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mohsen, Jaysen, Jasim, Ersen, Jason, Arsen, Tevsen, Tansen, Jasen, Jaser

Jasen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jasen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jasen İsmi Konulabilir Mi?

Jasen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jasen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jasen İsmi Caiz Mi?

Jasen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jasen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jasen İsminin Özellikleri

Jasen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jasen İsminin Sayı Analizi

Jasen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
S: 22
E: 6
N: 17

Jasen isminin numerolojik değeri: 59

Jasen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jasen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve
Eski günleri çok özledim ben
Neyleyim sensiz bu canı

Jasen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jasen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jasen

Jasen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jasen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jasen

Jasen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jasen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jasen

Jasen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jasen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jasen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jasen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Espirili, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jasen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jasen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jasen isminin Notasyonları Nelerdir?

Jasen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
S: Sinop
E: Edirne
N: Niğde

Jasen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
S: Serhat
E: Ekrem
N: Nizam

Jasen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
S: Sierra
E: Echo
N: November

Jasen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
S: Seydi
E: Engin
N: Neptün

Jasen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jasen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jasen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jasen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jasen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.