İsim Arama

Jamel İsminin Anlamı Nedir? Jamel Ne Demek?

Jamel ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jamel isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jamel isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jamel isminin anlamı nedir? Jamel ne demek?

Jamel isminin anlamı nedir?
  • Jamel isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jamel isminin kökeni: Arapça
  • Jamel isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jamel ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jamel ismindeki harf sayısı: 5
  • Jamel isminin rengi: Mavi
  • Jamel isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jamel

Jamel isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jamel ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Jamel isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jamel İsmiyle Uyumlu İsimler

Jamel İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jameelah, Jamlech, Jamirah, Emel

Jamel İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ramel, Jamon, Jamir, Karmel, Temel, Ekmel, Tümel, Jamel, Jamian, Somel

Jamel ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jamel İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jamel İsmi Konulabilir Mi?

Jamel isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jamel isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jamel İsmi Caiz Mi?

Jamel ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jamel isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jamel İsminin Özellikleri

Jamel isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Jamel İsminin Sayı Analizi

Jamel isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
M: 16
E: 6
L: 15

Jamel isminin numerolojik değeri: 51

Jamel İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jamel İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar

Jamel İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jamel isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jamel

Jamel İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jamel isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jamel

Jamel İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jamel isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jamel

Jamel İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jamel ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jamel İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jamel ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Zeki, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Jamel İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jamel ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Jamel isminin Notasyonları Nelerdir?

Jamel isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz

Jamel Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum

Jamel isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
M: Mike
E: Echo
L: Lima

Jamel isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
M: Merih
E: Engin
L: Levent

Jamel İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jamel ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jamel ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jamel ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jamel İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.