İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Ekmel İsminin Anlamı

  • Ekmel isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ekmel isminin kökeni: Arapça
  • Ekmel isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ekmel ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ekmel ismindeki harf sayısı: 5
  • Ekmel isminin rengi: Mavi

Ekmel İsminin Anlamı Nedir?

Ekmel isminin anlamı nedir, Ekmel ne demektir, Ekmel ne anlama gelir, Ekmel manası nedir?

Ekmel İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ekmel ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Ekmel İsmi Konulabilir Mi?

Ekmel ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ekmel isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ekmel İsmi Caiz Mi?

Ekmel ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ekmel isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Ekmel İsminin Analizi

Ekmel isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ekmel ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Ekmel İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ekmel İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ekmel İsminin Özellikleri

Ekmel isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ekmel İsminin Numerolojisi

Ekmel isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
K: 14
M: 16
E: 6
L: 15

Ekmel isminin numerolojik değeri: 57

Ekmel İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ekmel İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elbette yüzümüz gülecek bir gün
Kollarımı açtım gel bekleniyorsun
Mecnun Leyla misali
E lveda diyemez sana dudaklarım
Lale gül kokulum sevdiğimsin sen

Ekmel İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ekmel isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ekmel İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ekmel isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ekmel İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ekmel isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ekmel İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Ekmeleddin İhsanoğlu: 2005 – 2014 yılları arasında İslam Konferansı Örgütü genel sekreterliği görevi yaptı. Ekmeleddin İhsanoğlu, 1943 yılında Kahire'de doğmuştur. Aslen Yo...
Ekmel İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Ekmel Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
K: Kadri
M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum

Ekmel İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Ekmel isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
K: Kalyon
M: Merih
E: Engin
L: Levent

Ekmel İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Ekmel isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
K: Kilo
M: Mike
E: Echo
L: Lima

Ekmel İsminin TDK Notasyonu

Ekmel isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
K: Kars
M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz

Ekmel İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ekmel ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ekmel ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ekmel ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Ekmel İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.