İsim Arama

Ekmel İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Ekmel isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Ekmel isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ekmel isminin anlamı nedir? Ekmel ne demek?

  • Ekmel isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ekmel isminin kökeni: Arapça
  • Ekmel isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ekmel ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ekmel ismindeki harf sayısı: 5
  • Ekmel isminin rengi: Mavi
  • Ekmel isminin nitelikeri: Çalışkan, Hayalperest, Uyumlu, Gösterişli

Ekmel İsminin Anlamı Nedir? Ekmel Ne Demek?

Ekmel isminin anlamı nedir?

Ekmel İsminin Analizi

Ekmel isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ekmel ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Ekmel İsminin Harf ve Sayı Analizi

Ekmel isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ekmel İsmiyle Uyumlu İsimler

Ekmel İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Emel

Ekmel İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karmel, Ekmeleddin, Jamel, Tümel, Ramel, Erimel, Ekmel, Somel, Temel, Djamel

Ekmel ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ekmel İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ekmel İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ekmel ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Ekmel İsmi Konulabilir Mi?

Ekmel isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ekmel isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ekmel İsmi Caiz Mi?

Ekmel ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ekmel isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ekmel İsminin Diyanetteki Anlamı

Ekmel isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Ekmel isminin anlamı: Eksiksiz, olgun, en uygun.

Ekmel İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Ekmel ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Ekmel ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Ekmel ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Ekmel ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Ekmel İsminin Özellikleri

Ekmel isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ekmel İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ekmel İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eski acıları yaşıyordum ben yokluğunda
Kollarım kollarında sevdayı tattı
Mutlu olmam için sen gereklisin
Eski acıları yaşıyordum ben yokluğunda
Leyla mecnun kıskandı bizi

Ekmel İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ekmel isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ekmel

Ekmel İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ekmel isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ekmel

Ekmel İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ekmel isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ekmel

Ekmel İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Ekmel isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Ekmel isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Ekmel isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Ekmel isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Ekmel isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Ekmel isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Ekmel İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Ekmeleddin İhsanoğlu: 2005 – 2014 yılları arasında İslam Konferansı Örgütü genel sekreterliği görevi yaptı. Ekmeleddin İhsanoğlu, 1943 yılında Kahire'de doğmuştur. Aslen Yozgat’lıdır. Annesi Seniye Hanım, Babası İhsan efendidir. Liseyi Kahire'nin en iyi liselerinden biri sayılan Hidiviye Lisesi'nde okudu. Mısır Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi'nden 1966 yılında mezun oldu. Sonra El-Ezher Üniversitesi'nde akademik hayatına Türk Dili ve Edebiyatı okutmanı olarak görev alarak devam etti. Kahire Milli Kütüphanesi'nde ...
Ekmel İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ekmel ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Romantik, Zeki, Yetenekli olmalarıdır.

Ekmel İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ekmel ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Sanat Yönü Başarısız, Obur olmalarıdır.

Ekmel isminin Notasyonları Nelerdir?

Ekmel isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
K: Kars
M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz

Ekmel Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
K: Kadri
M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum

Ekmel isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
K: Kilo
M: Mike
E: Echo
L: Lima

Ekmel isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
K: Kalyon
M: Merih
E: Engin
L: Levent

Ekmel İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ekmel ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ekmel ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ekmel ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ekmel İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

ekmel isminin numerolojisi, ekmel isminin enerjisi, ekmel isminin arapça yazlışı, ekmel isminin hikayesi, ekmel isminin burcu, ekmel isminin uğurlu sayısı, ekmel isminin ebced değeri, ekmel isminin rengi, ekmel isminin harf analizi