İsim Arama

Jalil İsminin Anlamı Nedir? Jalil Ne Demek?

Jalil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jalil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jalil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jalil isminin anlamı nedir? Jalil ne demek?

Jalil isminin anlamı nedir?
  • Jalil isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jalil isminin kökeni: Arapça
  • Jalil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jalil ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jalil ismindeki harf sayısı: 5
  • Jalil isminin rengi: Mavi
  • Jalil isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jalil

Jalil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jalil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Jalil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jalil İsmiyle Uyumlu İsimler

Jalil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jalila, Jale, Jalia, Jalenur, Jala, İklil

Jalil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Celil, Jalil, Behlil, Jaleel, Hallil, Galil, Khalil, Halil, Abdülcelil, Jalal

Jalil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jalil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jalil İsmi Konulabilir Mi?

Jalil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jalil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jalil İsmi Caiz Mi?

Jalil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jalil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jalil İsminin Özellikleri

Jalil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Jalil İsminin Sayı Analizi

Jalil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
L: 15
İ: 12
L: 15

Jalil isminin numerolojik değeri: 56

Jalil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jalil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Lafta sözde değil candan sevdim
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Lafta sözde değil candan sevdim

Jalil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jalil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jalil

Jalil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jalil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jalil

Jalil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jalil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jalil

Jalil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jalil ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jalil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jalil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Jalil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jalil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Jalil isminin Notasyonları Nelerdir?

Jalil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Jalil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
L: Lokum

Jalil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
L: Lima
İ:
L: Lima

Jalil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
L: Levent

Jalil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jalil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jalil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jalil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jalil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.