İsim Arama

Irsa İsminin Anlamı Nedir? Irsa Ne Demek?

Irsa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Irsa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Irsa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Irsa isminin anlamı nedir? Irsa ne demek?

Irsa isminin anlamı nedir?
  • Irsa isminin cinsiyeti: Kız
  • Irsa isminin kökeni: Arapça
  • Irsa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Irsa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Irsa ismindeki harf sayısı: 4
  • Irsa isminin rengi: Pembe
  • Irsa isminin nitelikeri: Zeki, Komik, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Irsa

Irsa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Irsa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Irsa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Irsa İsmiyle Uyumlu İsimler

Irsa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Irsa, Thirsa, Mersa

Irsa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Irsa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Irsa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Irsa İsmi Konulabilir Mi?

Irsa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Irsa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Irsa İsmi Caiz Mi?

Irsa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Irsa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Irsa İsminin Özellikleri

Irsa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Irsa İsminin Sayı Analizi

Irsa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
R: 21
S: 22
A: 1

Irsa isminin numerolojik değeri: 55

Irsa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Irsa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Irsa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Irsa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Irsa

Irsa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Irsa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Irsa

Irsa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Irsa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Irsa

Irsa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Irsa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Irsa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Irsa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Maceracı, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Irsa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Irsa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Gaddar, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Irsa isminin Notasyonları Nelerdir?

Irsa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
R: Rize
S: Sinop
A: Adana

Irsa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
R: Rasim
S: Serhat
A: Ahmet

Irsa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
R: Romeo
S: Sierra
A: Alfa

Irsa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
R: Reis
S: Seydi
A: Aydın

Irsa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Irsa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Irsa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Irsa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Irsa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.