İsim Arama

Isbah İsminin Anlamı Nedir? Isbah Ne Demek?

Isbah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Isbah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Isbah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Isbah isminin anlamı nedir? Isbah ne demek?

Isbah isminin anlamı nedir?
  • Isbah isminin cinsiyeti: Kız
  • Isbah isminin kökeni: Arapça
  • Isbah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Isbah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Isbah ismindeki harf sayısı: 5
  • Isbah isminin rengi: Pembe
  • Isbah isminin nitelikeri: Zeki, Dürüst, Sevimli, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Isbah

Isbah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Isbah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Isbah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Isbah İsmiyle Uyumlu İsimler

Isbah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nursabah, Rabah, Aholibah, Hepzibah, Isbah, Hephzibah

Isbah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Misbah, Rabbah

Isbah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Isbah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Isbah İsmi Konulabilir Mi?

Isbah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Isbah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Isbah İsmi Caiz Mi?

Isbah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Isbah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Isbah İsminin Özellikleri

Isbah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Isbah İsminin Sayı Analizi

Isbah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
S: 22
B: 2
A: 1
H: 10

Isbah isminin numerolojik değeri: 46

Isbah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Isbah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Bakarsın görmezsin.
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan

Isbah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Isbah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Isbah

Isbah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Isbah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Isbah

Isbah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Isbah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Isbah

Isbah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Isbah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Isbah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Isbah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Espirili, Sıcakkanlı, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Isbah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Isbah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Baskıcı, Aşırı Duygusal, Agresif, Panik olmalarıdır.

Isbah isminin Notasyonları Nelerdir?

Isbah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
S: Sinop
B: Bolu
A: Adana
H: Hatay

Isbah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Serhat
B: Behçet
A: Ahmet
H: Hasan

Isbah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
S: Sierra
B: Bravo
A: Alfa
H: Hotel

Isbah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Seydi
B: Burak
A: Aydın
H: Halat

Isbah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Isbah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Isbah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Isbah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Isbah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.