İsim Arama

Intisar İsminin Anlamı Nedir? Intisar Ne Demek?

Intisar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Intisar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Intisar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Intisar isminin anlamı nedir? Intisar ne demek?

Intisar isminin anlamı nedir?
  • Intisar isminin cinsiyeti: Kız
  • Intisar isminin kökeni: Arapça
  • Intisar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Intisar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Intisar ismindeki harf sayısı: 7
  • Intisar isminin rengi: Pembe
  • Intisar isminin nitelikeri: Zeki, Misafirperver, Romantik, Yaramaz, Dürüst, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Intisar

Intisar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Intisar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Intisar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Intisar İsmiyle Uyumlu İsimler

Intisar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ruhsar, Intisar

Intisar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Caesar, Bagdasar, Balthasar, Oksar, Günsar, Yesar, Sanasar, Ensar, Kasar, Sar

Intisar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Intisar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Intisar İsmi Konulabilir Mi?

Intisar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Intisar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Intisar İsmi Caiz Mi?

Intisar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Intisar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Intisar İsminin Özellikleri

Intisar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Intisar İsminin Sayı Analizi

Intisar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
N: 17
T: 24
İ: 12
S: 22
A: 1
R: 21

Intisar isminin numerolojik değeri: 108

Intisar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Intisar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak durma artık hep yakında kal
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Tek emelim vardı Yarim olmandı
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,

Intisar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Intisar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Intisar

Intisar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Intisar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Intisar

Intisar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Intisar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Intisar

Intisar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Intisar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Intisar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Intisar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Enerjik, Espirili, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Intisar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Intisar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Kırılgan, Baskıcı, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Intisar isminin Notasyonları Nelerdir?

Intisar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
N: Niğde
T: Tokat
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana
R: Rize

Intisar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
N: Nizam
T: Temel
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet
R: Rasim

Intisar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
N: November
T: Tanfo
İ:
S: Sierra
A: Alfa
R: Romeo

Intisar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
N: Neptün
T: Turgut
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın
R: Reis

Intisar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Intisar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Intisar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Intisar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Intisar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.