İsim Arama

Iman İsminin Anlamı Nedir? Iman Ne Demek?

Iman ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Iman isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Iman isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Iman isminin anlamı nedir? Iman ne demek?

Iman isminin anlamı nedir?
  • Iman isminin cinsiyeti: Kız
  • Iman isminin kökeni: Arapça
  • Iman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Iman ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Iman ismindeki harf sayısı: 4
  • Iman isminin rengi: Pembe
  • Iman isminin nitelikeri: Zeki, Uyumlu, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Iman

Iman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Iman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Iman isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Iman İsmiyle Uyumlu İsimler

Iman İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Şuman, Şaduman, Ezman, Leman, Gökduman, Mihman, Iman, Keriman, Dilman, Hanüman

Iman İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alpman, Oğuzman, Çokman, Özalpman, Güman, Ayman, Uman, Heman, Sağman, Gülerman

Iman ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Iman İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Iman İsmi Konulabilir Mi?

Iman isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Iman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Iman İsmi Caiz Mi?

Iman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Iman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Iman İsminin Özellikleri

Iman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Iman İsminin Sayı Analizi

Iman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
M: 16
A: 1
N: 17

Iman isminin numerolojik değeri: 45

Iman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Iman İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak yollarım inan seninle yakın olacak
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..

Iman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Iman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Iman

Iman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Iman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Iman

Iman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Iman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Iman

Iman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Iman ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Iman İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Iman ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Iman İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Iman ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Iman isminin Notasyonları Nelerdir?

Iman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Iman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Iman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
M: Mike
A: Alfa
N: November

Iman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Iman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Iman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Iman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Iman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Iman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.