İsim Arama

Ijlal İsminin Anlamı Nedir? Ijlal Ne Demek?

Ijlal ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ijlal isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ijlal isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ijlal isminin anlamı nedir? Ijlal ne demek?

Ijlal isminin anlamı nedir?
  • Ijlal isminin cinsiyeti: Kız
  • Ijlal isminin kökeni: Arapça
  • Ijlal isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ijlal ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ijlal ismindeki harf sayısı: 5
  • Ijlal isminin rengi: Pembe
  • Ijlal isminin nitelikeri: Zeki, Mutlu, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ijlal

Ijlal isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ijlal ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Ijlal isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ijlal İsmiyle Uyumlu İsimler

Ijlal İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İdlal, Zülal, Hilal, Gülal, Eflal, Ijlal, Ahlal, Zelal, Delal, Lal

Ijlal İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Galal, Celal, Halal, Yelal, İlal, Yolal, Jalal, Bilal

Ijlal ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ijlal İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ijlal İsmi Konulabilir Mi?

Ijlal isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ijlal isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ijlal İsmi Caiz Mi?

Ijlal ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ijlal isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ijlal İsminin Özellikleri

Ijlal isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ijlal İsminin Sayı Analizi

Ijlal isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
J: 13
L: 15
A: 1
L: 15

Ijlal isminin numerolojik değeri: 55

Ijlal İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ijlal İsmi İle Akrostiş Şiirler

Işıltılar pırıltılar içinde
Jargonu bozulmuş bu dünyada
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim

Ijlal İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ijlal isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ijlal

Ijlal İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ijlal isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ijlal

Ijlal İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ijlal isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ijlal

Ijlal İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ijlal ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ijlal İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ijlal ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Hayalperest, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Ijlal İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ijlal ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Kaprisli, Obur, Agresif olmalarıdır.

Ijlal isminin Notasyonları Nelerdir?

Ijlal isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
J: Jandarma
L: Lüleburgaz
A: Adana
L: Lüleburgaz

Ijlal Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
J: Jale
L: Lokum
A: Ahmet
L: Lokum

Ijlal isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
J: Juliet
L: Lima
A: Alfa
L: Lima

Ijlal isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
J: Jale
L: Levent
A: Aydın
L: Levent

Ijlal İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ijlal ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ijlal ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ijlal ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ijlal İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.