İsim Arama

İldemir İsminin Anlamı

İldemir isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, İldemir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da İldemir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki İldemir isminin anlamı nedir? İldemir ne demek?

  • İldemir isminin cinsiyeti: Erkek
  • İldemir isminin kökeni: Türkçe
  • İldemir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • İldemir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • İldemir ismindeki harf sayısı: 7
  • İldemir isminin rengi: Mavi
  • İldemir isminin nitelikeri: Yaramaz, Gösterişli, Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Komik

İldemir İsminin Anlamı Nedir? İldemir Ne Demek?

İldemir isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi İldemir

İldemir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. İldemir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

İldemir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

İldemir İsmiyle Uyumlu İsimler

İldemir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mir, İldeniz, Belemir, İlden, Jinmir

İldemir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kandemir, Samir, İldem, İğdemir, Eldemir, Aldemir, İltemir, Toydemir, Kızıldemir, Tokdemir

İldemir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

İldemir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

İldemir İsmi Kuranda Geçiyor mu?

İldemir ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İldemir İsmi Konulabilir Mi?

İldemir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. İldemir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

İldemir İsmi Caiz Mi?

İldemir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, İldemir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

İldemir İsminin Diyanetteki Anlamı

İldemir isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre İldemir isminin anlamı: Ülkenin güçlü kimsesi.

İldemir İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim İldemir ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza İldemir ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce İldemir ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

İldemir ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

İldemir İsminin Özellikleri

İldemir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

İldemir İsminin Sayı Analizi

İldemir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

İ: 12
L: 15
D: 5
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21

İldemir isminin numerolojik değeri: 87

İldemir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

İldemir İsmi İle Akrostiş Şiirler

İhanet mi asla deme.
Lafta sözde değil çok sevileceksin
Derya gözlerinde boğulup gitsem
El ele mutluluğa koşacağız biz
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
İhanet mi asla deme.
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta

İldemir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

İldemir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

ildemir

İldemir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

İldemir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

ildemir

İldemir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

İldemir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

ildemir

İldemir İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

İldemir isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

İldemir isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

İldemir isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

İldemir isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

İldemir isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

İldemir isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

İldemir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

İldemir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
İldemir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da İldemir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Enerjik, Yetenekli, Güçlü, Duygusal, Zeki, Maceracı olmalarıdır.

İldemir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da İldemir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kırılgan, Obur, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar olmalarıdır.

İldemir isminin Notasyonları Nelerdir?

İldemir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

İ: İzmir
L: Lüleburgaz
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

İldemir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İrfan
L: Lokum
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

İldemir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ:
L: Lima
D: Delta
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo

İldemir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İstif
L: Levent
D: Deniz
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

İldemir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: İldemir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi İldemir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. İldemir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
İldemir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

ildemir isminin numerolojisi, ildemir isminin enerjisi, ildemir isminin arapça yazlışı, ildemir isminin hikayesi, ildemir isminin burcu, ildemir isminin uğurlu sayısı, ildemir isminin ebced değeri, ildemir isminin rengi, ildemir isminin harf analizi