İsim Arama

Hypatia İsminin Anlamı Nedir? Hypatia Ne Demek?

Hypatia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hypatia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hypatia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hypatia isminin anlamı nedir? Hypatia ne demek?

Hypatia isminin anlamı nedir?
  • Hypatia isminin cinsiyeti: Kız
  • Hypatia isminin kökeni: Yunanca
  • Hypatia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hypatia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hypatia ismindeki harf sayısı: 7
  • Hypatia isminin rengi: Pembe
  • Hypatia isminin nitelikeri: Tez Canlı, Maceracı, Haylaz, İnatçı, Romantik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hypatia

Hypatia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hypatia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Hypatia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hypatia İsmiyle Uyumlu İsimler

Hypatia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Catia, Galatia, Patia, Myrtia, Tertia, Netia, Atia, Hestia, Hypatia, Mutia

Hypatia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hypnos, Hyperion

Hypatia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hypatia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hypatia İsmi Konulabilir Mi?

Hypatia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hypatia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hypatia İsmi Caiz Mi?

Hypatia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hypatia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hypatia İsminin Özellikleri

Hypatia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hypatia İsminin Sayı Analizi

Hypatia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
Y: 28
P: 20
A: 1
T: 24
İ: 12
A: 1

Hypatia isminin numerolojik değeri: 96

Hypatia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Hypatia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hülyalarımı çaldın
Yarınlarında görmesende beni
Prensim oldun beyaz atınla
Artık seninim ve seninleyim
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Hypatia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hypatia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hypatia

Hypatia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hypatia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hypatia

Hypatia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hypatia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hypatia

Hypatia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hypatia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hypatia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hypatia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Gezgin, Özgüvenli, Girişken, Canayakın, Enerjik olmalarıdır.

Hypatia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hypatia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Geçmişte Yaşayan, Kendini Beğenmiş, Agresif, Sessiz, Kırılgan olmalarıdır.

Hypatia isminin Notasyonları Nelerdir?

Hypatia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
Y: Yozgat
P: Polatlı
A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
A: Adana

Hypatia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
Y: Yahya
P: Poyraz
A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
A: Ahmet

Hypatia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
Y: Yankee
P: Papa
A: Alfa
T: Tanfo
İ:
A: Alfa

Hypatia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
Y: Yılmaz
P: Poyraz
A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
A: Aydın

Hypatia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hypatia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hypatia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hypatia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hypatia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 4 yorum yapılmıştır.

Murat Bektaş
14.01.2019

Bide kuran'da geçmiyor demişsin lan salakmisin sen 1650 yıl önce kur'an mi vardı dalgamı geçiyor sunuz.

Murat Bektaş
14.01.2019

İsmin kelime anlamı yazmamissin bilmiyorsan bilmiyorum de.

Emine Sen
16.02.2018

İskenderiyeli hypatia ilk kadın filozof ve matematikçisi. Ayrıca hristiyanlar tarafından katledildi. Ekleyebilirsiniz sitenize.

Cigdem Yildiz
17.01.2018

Hypatia, antik çağ’da ms 370-415 yılları arasında yaşamış ilk kadın matematikçidir. Aynı zamanda filozof, gökbilimci ve helenistik bir pagandır. İskenderiye’de doğup iskenderiye’de ölmüştür. Önce atina’da eğitimini tamamlayıp iskenderiye’ye yerleşmiş ve burada bir okul açmıştır. Bu okulda “yeni platonculuk” felsefesine dayanarak eğitimler vermiştir.