İsim Arama

Hygeia İsminin Anlamı Nedir? Hygeia Ne Demek?

Hygeia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hygeia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hygeia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hygeia isminin anlamı nedir? Hygeia ne demek?

Hygeia isminin anlamı nedir?
  • Hygeia isminin cinsiyeti: Kız
  • Hygeia isminin kökeni: Yunanca
  • Hygeia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hygeia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hygeia ismindeki harf sayısı: 6
  • Hygeia isminin rengi: Pembe
  • Hygeia isminin nitelikeri: Tez Canlı, Maceracı, Tembel, Çalışkan, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hygeia

Hygeia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hygeia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Hygeia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hygeia İsmiyle Uyumlu İsimler

Hygeia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hygeia, Cassiopeia, Theokleia, Aletheia, Theophaneia, Anteia, Basileia, Erytheia

Hygeia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hygeia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hygeia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hygeia İsmi Konulabilir Mi?

Hygeia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hygeia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hygeia İsmi Caiz Mi?

Hygeia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hygeia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hygeia İsminin Özellikleri

Hygeia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hygeia İsminin Sayı Analizi

Hygeia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
Y: 28
G: 8
E: 6
İ: 12
A: 1

Hygeia isminin numerolojik değeri: 65

Hygeia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Hygeia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretinden deli oluyorum ben
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Gamzelerine dalıp gidiyorum
Eski günleri çok özledim ben
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Ansızın çıkıverdin karşıma

Hygeia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hygeia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hygeia

Hygeia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hygeia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hygeia

Hygeia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hygeia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hygeia

Hygeia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hygeia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hygeia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hygeia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Gezgin, Hırslı, Duygusal, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Hygeia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hygeia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Geçmişte Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Hygeia isminin Notasyonları Nelerdir?

Hygeia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
Y: Yozgat
G: Giresin
E: Edirne
İ: İzmir
A: Adana

Hygeia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
Y: Yahya
G: Galip
E: Ekrem
İ: İrfan
A: Ahmet

Hygeia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
Y: Yankee
G: Golf
E: Echo
İ:
A: Alfa

Hygeia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
Y: Yılmaz
G: Gabya
E: Engin
İ: İstif
A: Aydın

Hygeia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hygeia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hygeia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hygeia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hygeia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.