İsim Arama

Basileia İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Basileia isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Basileia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Basileia isminin anlamı nedir? Basileia ne demek?

  • Basileia isminin cinsiyeti: Kız
  • Basileia isminin kökeni: Yunanca
  • Basileia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Basileia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Basileia ismindeki harf sayısı: 8
  • Basileia isminin rengi: Pembe
  • Basileia isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Gösterişli, Çalışkan

Basileia İsminin Anlamı Nedir? Basileia Ne Demek?

Basileia isminin anlamı nedir?

Basileia İsminin Analizi

Basileia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Basileia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Basileia İsminin Harf ve Sayı Analizi

Basileia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Basileia İsmiyle Uyumlu İsimler

Basileia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aletheia, Basileia, Basha, Erytheia, Anteia, Basma, Hygeia, Basriye, Basiret, Bashira

Basileia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baskın, Basa, Bastiaan, Basut, Basri, Baskan, Basir, Bashan, Baskak, Basak

Basileia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Basileia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Basileia İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Basileia ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Basileia İsmi Konulabilir Mi?

Basileia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Basileia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Basileia İsmi Caiz Mi?

Basileia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Basileia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Basileia İsminin Diyanetteki Anlamı

Basileia isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Basileia isminin anlamı: kraliçe

Basileia İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Basileia ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Basileia ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Basileia ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Basileia ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Basileia İsminin Özellikleri

Basileia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Basileia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Basileia İsmi İle Akrostiş Şiirler

B ırak gitsin ellerimi
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana
Sordum kendime hiç yanıt bulmadım
İçim Yanar, kavrulur özleminle
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
En çok beni mutlu edensin yarim
İçim Yanar, kavrulur özleminle
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana

Basileia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Basileia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Basileia

Basileia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Basileia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Basileia

Basileia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Basileia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Basileia

Basileia İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Basileia isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Basileia isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Basileia isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Basileia isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Basileia isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Basileia isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Basileia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Basileia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Basileia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Basileia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Espirili, Enerjik, Yetenekli, Duygusal olmalarıdır.

Basileia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Basileia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Obur, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Basileia isminin Notasyonları Nelerdir?

Basileia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
E: Edirne
İ: İzmir
A: Adana

Basileia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
L: Lokum
E: Ekrem
İ: İrfan
A: Ahmet

Basileia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
S: Sierra
İ:
L: Lima
E: Echo
İ:
A: Alfa

Basileia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
L: Levent
E: Engin
İ: İstif
A: Aydın

Basileia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Basileia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Basileia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Basileia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Basileia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

basileia isminin numerolojisi, basileia isminin enerjisi, basileia isminin arapça yazlışı, basileia isminin hikayesi, basileia isminin burcu, basileia isminin uğurlu sayısı, basileia isminin ebced değeri, basileia isminin rengi, basileia isminin harf analizi