İsim Arama

Briseis İsminin Anlamı Nedir? Briseis Ne Demek?

Briseis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Briseis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Briseis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Briseis isminin anlamı nedir? Briseis ne demek?

Briseis isminin anlamı nedir?
  • Briseis isminin cinsiyeti: Kız
  • Briseis isminin kökeni: Yunanca
  • Briseis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Briseis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Briseis ismindeki harf sayısı: 7
  • Briseis isminin rengi: Pembe
  • Briseis isminin nitelikeri: Sevimli, Komik, Yaramaz, Dürüst, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Briseis

Briseis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Briseis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Briseis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Briseis İsmiyle Uyumlu İsimler

Briseis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nereis, Briseis

Briseis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Reis

Briseis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Briseis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Briseis İsmi Konulabilir Mi?

Briseis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Briseis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Briseis İsmi Caiz Mi?

Briseis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Briseis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Briseis İsminin Özellikleri

Briseis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Briseis İsminin Sayı Analizi

Briseis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
R: 21
İ: 12
S: 22
E: 6
İ: 12
S: 22

Briseis isminin numerolojik değeri: 97

Briseis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Briseis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.
En çok istediğim sensin sevdiğim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.

Briseis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Briseis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Briseis

Briseis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Briseis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Briseis

Briseis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Briseis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Briseis

Briseis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Briseis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Briseis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Briseis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Maceracı, Enerjik, Espirili, Duygusal olmalarıdır.

Briseis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Briseis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Briseis isminin Notasyonları Nelerdir?

Briseis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
E: Edirne
İ: İzmir
S: Sinop

Briseis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
E: Ekrem
İ: İrfan
S: Serhat

Briseis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
E: Echo
İ:
S: Sierra

Briseis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
E: Engin
İ: İstif
S: Seydi

Briseis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Briseis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Briseis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Briseis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Briseis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.