İsim Arama

Cadis İsminin Anlamı Nedir? Cadis Ne Demek?

Cadis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cadis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cadis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cadis isminin anlamı nedir? Cadis ne demek?

Cadis isminin anlamı nedir?
  • Cadis isminin cinsiyeti: Kız
  • Cadis isminin kökeni: Yunanca
  • Cadis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cadis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cadis ismindeki harf sayısı: 5
  • Cadis isminin rengi: Pembe
  • Cadis isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Agresif, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cadis

Cadis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cadis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Cadis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cadis İsmiyle Uyumlu İsimler

Cadis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bedis, Haldis, Cadis, Edis

Cadis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sardis, Cadmus, Hadis

Cadis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cadis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cadis İsmi Konulabilir Mi?

Cadis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cadis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cadis İsmi Caiz Mi?

Cadis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cadis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cadis İsminin Özellikleri

Cadis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Cadis İsminin Sayı Analizi

Cadis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
D: 5
İ: 12
S: 22

Cadis isminin numerolojik değeri: 43

Cadis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Cadis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Ansızın çıkıverdin karşıma
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve

Cadis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cadis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cadis

Cadis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cadis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cadis

Cadis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cadis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cadis

Cadis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cadis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cadis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cadis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Güçlü, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Cadis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cadis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Güçsüz, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Cadis isminin Notasyonları Nelerdir?

Cadis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir
S: Sinop

Cadis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan
S: Serhat

Cadis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
D: Delta
İ:
S: Sierra

Cadis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif
S: Seydi

Cadis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cadis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cadis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cadis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cadis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.