İsim Arama

Hestia İsminin Anlamı Nedir? Hestia Ne Demek?

Hestia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hestia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hestia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hestia isminin anlamı nedir? Hestia ne demek?

Hestia isminin anlamı nedir?
  • Hestia isminin cinsiyeti: Kız
  • Hestia isminin kökeni: Yunanca
  • Hestia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hestia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hestia ismindeki harf sayısı: 6
  • Hestia isminin rengi: Pembe
  • Hestia isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Dürüst, Romantik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hestia

Hestia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hestia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Hestia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hestia İsmiyle Uyumlu İsimler

Hestia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mutia, Hesione, Myrtia, Catia, Galatia, Tertia, Hypatia, Netia, Hessa, Hestia

Hestia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hestia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hestia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hestia İsmi Konulabilir Mi?

Hestia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hestia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hestia İsmi Caiz Mi?

Hestia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hestia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hestia İsminin Özellikleri

Hestia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hestia İsminin Sayı Analizi

Hestia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
S: 22
T: 24
İ: 12
A: 1

Hestia isminin numerolojik değeri: 75

Hestia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Hestia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Serhat Gülseren
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Hestia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hestia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hestia

Hestia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hestia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hestia

Hestia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hestia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hestia

Hestia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hestia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hestia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hestia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Espirili, Canayakın, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Hestia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hestia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Sessiz, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Hestia isminin Notasyonları Nelerdir?

Hestia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
S: Sinop
T: Tokat
İ: İzmir
A: Adana

Hestia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
S: Serhat
T: Temel
İ: İrfan
A: Ahmet

Hestia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
S: Sierra
T: Tanfo
İ:
A: Alfa

Hestia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
S: Seydi
T: Turgut
İ: İstif
A: Aydın

Hestia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hestia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hestia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hestia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hestia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.