İsim Arama

Hibiscus İsminin Anlamı Nedir? Hibiscus Ne Demek?

Hibiscus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hibiscus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hibiscus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hibiscus isminin anlamı nedir? Hibiscus ne demek?

Hibiscus isminin anlamı nedir?
  • Hibiscus isminin cinsiyeti: Kız
  • Hibiscus isminin kökeni: Yunanca
  • Hibiscus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hibiscus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hibiscus ismindeki harf sayısı: 8
  • Hibiscus isminin rengi: Pembe
  • Hibiscus isminin nitelikeri: Tez Canlı, Yaramaz, Sevimli, Dürüst, Huysuz, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hibiscus

Hibiscus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hibiscus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Hibiscus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hibiscus İsmiyle Uyumlu İsimler

Hibiscus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hibiscus, Hiba

Hibiscus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ibycus, Glaucus, Baccus

Hibiscus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hibiscus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hibiscus İsmi Konulabilir Mi?

Hibiscus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hibiscus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hibiscus İsmi Caiz Mi?

Hibiscus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hibiscus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hibiscus İsminin Özellikleri

Hibiscus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Hibiscus İsminin Sayı Analizi

Hibiscus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
İ: 12
B: 2
İ: 12
S: 22
C: 3
U: 25
S: 22

Hibiscus isminin numerolojik değeri: 108

Hibiscus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Hibiscus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret ile seni bekliyorum ben
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Buralar soğuk üşürüm sensiz
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Sen gidersen ben biterim.
Canımdan bir parçasın inan hasretim
Uğruna feda ettiklerimizi düşündükçe geride
Sen gidersen ben biterim.

Hibiscus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hibiscus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hibiscus

Hibiscus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hibiscus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hibiscus

Hibiscus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hibiscus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hibiscus

Hibiscus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hibiscus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hibiscus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hibiscus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Enerjik, Sıcakkanlı, Espirili, Soğukkanlı, Misafirperver olmalarıdır.

Hibiscus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hibiscus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Baskıcı, Tembel, Aceleci olmalarıdır.

Hibiscus isminin Notasyonları Nelerdir?

Hibiscus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
İ: İzmir
B: Bolu
İ: İzmir
S: Sinop
C: Ceyhan
U: Uşak
S: Sinop

Hibiscus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
İ: İrfan
B: Behçet
İ: İrfan
S: Serhat
C: Cemal
U: Ufuk
S: Serhat

Hibiscus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
İ:
B: Bravo
İ:
S: Sierra
C: Charlie
U: Uniform
S: Sierra

Hibiscus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
İ: İstif
B: Burak
İ: İstif
S: Seydi
C: Cemal
U: Umman
S: Seydi

Hibiscus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hibiscus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hibiscus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hibiscus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hibiscus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.