İsim Arama

Halide İsminin Anlamı Nedir? Halide Ne Demek?

Halide ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Halide isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Halide isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Halide isminin anlamı nedir? Halide ne demek?

Halide isminin anlamı nedir?
  • Halide isminin cinsiyeti: Kız
  • Halide isminin kökeni: Arapça
  • Halide isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Halide ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Halide ismindeki harf sayısı: 6
  • Halide isminin rengi: Pembe
  • Halide isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Agresif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Halide

Halide isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Halide ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Halide isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Halide İsmiyle Uyumlu İsimler

Halide İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Reside, Reşide, Seyyide, Haleema, Mürşide, Halcyon, Hale, Müride, Nurdide, Hamide

Halide İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cihandide, Halas, Halit, Halife, Halâskâr, Halfon, Halal, Haldun, Halphon, Halirrhothius

Halide ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Halide İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Halide İsmi Konulabilir Mi?

Halide isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Halide isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Halide İsmi Caiz Mi?

Halide ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Halide isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Halide İsminin Özellikleri

Halide isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Halide İsminin Sayı Analizi

Halide isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
L: 15
İ: 12
D: 5
E: 6

Halide isminin numerolojik değeri: 49

Halide İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Halide İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretlik özlemlik sona erecek
Aşk nerede diyorken seni tanıdım
Lale gül kokulum sevdiğim benim
İçinden at tüm hüzünleri
Dur artık kaçma benden uzağa
Ellerim boşlukla seni bekliyorum

Halide İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Halide isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Halide

Halide İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Halide isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Halide

Halide İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Halide isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Halide

Halide İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Halide Edip Adıvar: Türk romancı. Siyasal alanda da etkinlik göstermiştir. Halide Edip Adıvar, istanbul'da doğdu. Kimi kaynaklara göre doğum yılı 1884'tür. İngiliz terbiyesiyle yetişmesini isteyen babası onu Üsküdar Amerikan Kız Koleji'nde okuttu. Orada Rıza Tevfik'den (Bölükbaşı) Fransız edebiyatı dersleri aldı ve Doğu'nun mistik edebiyatını dinledi. Sonradan evlendiği Salih Zeki'den de matematik dersleri alıyordu. Koleji 1901'de bitirdi. Halide Edib, kolejin son sınıfında iken matematik öğretmeni olan Salih Zeki ...
Halide İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Halide ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Güçlü, Duygusal olmalarıdır.

Halide İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Halide ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Obur, Kırılgan, Güçsüz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Halide isminin Notasyonları Nelerdir?

Halide isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
D: Denizli
E: Edirne

Halide Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
D: Davut
E: Ekrem

Halide isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
İ:
D: Delta
E: Echo

Halide isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
D: Deniz
E: Engin

Halide İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Halide ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Halide ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Halide ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Halide İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.