İsim Arama

Gemina İsminin Anlamı Nedir? Gemina Ne Demek?

Gemina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gemina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gemina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gemina isminin anlamı nedir? Gemina ne demek?

Gemina isminin anlamı nedir?
  • Gemina isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gemina isminin kökeni: Yunanca
  • Gemina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gemina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gemina ismindeki harf sayısı: 6
  • Gemina isminin rengi: Mavi
  • Gemina isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gemina

Gemina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gemina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Gemina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gemina İsmiyle Uyumlu İsimler

Gemina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Naina, Seraphina, Semina, Grazina, Thina, Luigina, Albina, Zafina, Evangelina, Alzina

Gemina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sina, Mekselina, Zelina, Gemalli, Sirina, Zarina, Gemina, Gemariah, Idina

Gemina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gemina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gemina İsmi Konulabilir Mi?

Gemina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gemina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gemina İsmi Caiz Mi?

Gemina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gemina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gemina İsminin Özellikleri

Gemina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Gemina İsminin Sayı Analizi

Gemina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
M: 16
İ: 12
N: 17
A: 1

Gemina isminin numerolojik değeri: 60

Gemina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Gemina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gamzelerine dalıp gidiyorum
Eski günleri çok özledim ben
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma

Gemina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gemina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gemina

Gemina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gemina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gemina

Gemina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gemina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gemina

Gemina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gemina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gemina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gemina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Zeki, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Gemina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gemina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Gemina isminin Notasyonları Nelerdir?

Gemina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Gemina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Gemina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
M: Mike
İ:
N: November
A: Alfa

Gemina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Gemina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gemina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gemina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gemina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gemina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.