İsim Arama

Genes İsminin Anlamı Nedir? Genes Ne Demek?

Genes ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Genes isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Genes isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Genes isminin anlamı nedir? Genes ne demek?

Genes isminin anlamı nedir?
  • Genes isminin cinsiyeti: Erkek
  • Genes isminin kökeni: Yunanca
  • Genes isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Genes ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Genes ismindeki harf sayısı: 5
  • Genes isminin rengi: Mavi
  • Genes isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Misafirperver, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Genes

Genes isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Genes ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Genes isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Genes İsmiyle Uyumlu İsimler

Genes İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Genisa, Genesis, Agnes, Gergesenes, Genessa, Acnes

Genes İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gennadas, Oganes, Ioannes, Gence, Gençaslan, Enes, Gençtürk, Iohannes, Gençkal, Jannes

Genes ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Genes İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Genes İsmi Konulabilir Mi?

Genes isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Genes isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Genes İsmi Caiz Mi?

Genes ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Genes isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Genes İsminin Özellikleri

Genes isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Genes İsminin Sayı Analizi

Genes isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
N: 17
E: 6
S: 22

Genes isminin numerolojik değeri: 59

Genes İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Genes İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Genes İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Genes isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Genes

Genes İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Genes isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Genes

Genes İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Genes isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Genes

Genes İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Genes ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Genes İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Genes ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Espirili olmalarıdır.

Genes İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Genes ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı olmalarıdır.

Genes isminin Notasyonları Nelerdir?

Genes isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne
S: Sinop

Genes Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem
S: Serhat

Genes isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
N: November
E: Echo
S: Sierra

Genes isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
N: Neptün
E: Engin
S: Seydi

Genes İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Genes ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Genes ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Genes ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Genes İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.