İsim Arama

Gadar İsminin Anlamı Nedir? Gadar Ne Demek?

Gadar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gadar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gadar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gadar isminin anlamı nedir? Gadar ne demek?

Gadar isminin anlamı nedir?
  • Gadar isminin cinsiyeti: Kız
  • Gadar isminin kökeni: Arapça
  • Gadar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gadar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gadar ismindeki harf sayısı: 5
  • Gadar isminin rengi: Pembe
  • Gadar isminin nitelikeri: Tembel, İnatçı, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gadar

Gadar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gadar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Gadar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gadar İsmiyle Uyumlu İsimler

Gadar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semadar, Payidar, Dildar, Işıldar, Nudar, Gadar, Hevidar, Bidar, Gada, Adar

Gadar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kadar, Ataroth-Addar, Baydar, Abdüddar, Özbaydar, Alexandar, İlimdar, Ferdar, Kedar, Çandar

Gadar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gadar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gadar İsmi Konulabilir Mi?

Gadar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gadar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gadar İsmi Caiz Mi?

Gadar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gadar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gadar İsminin Özellikleri

Gadar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Gadar İsminin Sayı Analizi

Gadar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
A: 1
D: 5
A: 1
R: 21

Gadar isminin numerolojik değeri: 36

Gadar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Gadar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Dur artık kaçma benden uzağa
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Gadar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gadar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gadar

Gadar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gadar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gadar

Gadar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gadar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gadar

Gadar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gadar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gadar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gadar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Girişken, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Gadar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gadar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Agresif, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Gadar isminin Notasyonları Nelerdir?

Gadar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
A: Adana
D: Denizli
A: Adana
R: Rize

Gadar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
A: Ahmet
D: Davut
A: Ahmet
R: Rasim

Gadar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
A: Alfa
D: Delta
A: Alfa
R: Romeo

Gadar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
A: Aydın
D: Deniz
A: Aydın
R: Reis

Gadar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gadar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gadar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gadar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gadar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.