İsim Arama

Gamila İsminin Anlamı Nedir? Gamila Ne Demek?

Gamila ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gamila isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gamila isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gamila isminin anlamı nedir? Gamila ne demek?

Gamila isminin anlamı nedir?
  • Gamila isminin cinsiyeti: Kız
  • Gamila isminin kökeni: Arapça
  • Gamila isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gamila ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gamila ismindeki harf sayısı: 6
  • Gamila isminin rengi: Pembe
  • Gamila isminin nitelikeri: Tembel, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gamila

Gamila isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gamila ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Gamila isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gamila İsmiyle Uyumlu İsimler

Gamila İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gamma, İncila, Phila, Baila, Leila, Keila, Shamaila, Nabila, Mikaila, Gamze

Gamila İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gamil, Attila, Danila, Gamal, Hila, Gamaliël

Gamila ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gamila İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gamila İsmi Konulabilir Mi?

Gamila isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gamila isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gamila İsmi Caiz Mi?

Gamila ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gamila isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gamila İsminin Özellikleri

Gamila isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Gamila İsminin Sayı Analizi

Gamila isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
A: 1
M: 16
İ: 12
L: 15
A: 1

Gamila isminin numerolojik değeri: 53

Gamila İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Gamila İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gül ve lale kokan teninden geçemem ki ben
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Gamila İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gamila isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gamila

Gamila İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gamila isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gamila

Gamila İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gamila isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gamila

Gamila İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gamila ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gamila İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gamila ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Girişken, Zeki, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Gamila İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gamila ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Gamila isminin Notasyonları Nelerdir?

Gamila isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
A: Adana

Gamila Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
L: Lokum
A: Ahmet

Gamila isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
A: Alfa
M: Mike
İ:
L: Lima
A: Alfa

Gamila isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
L: Levent
A: Aydın

Gamila İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gamila ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gamila ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gamila ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gamila İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.