İsim Arama

Fidda İsminin Anlamı Nedir? Fidda Ne Demek?

Fidda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fidda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fidda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fidda isminin anlamı nedir? Fidda ne demek?

Fidda isminin anlamı nedir?
  • Fidda isminin cinsiyeti: Kız
  • Fidda isminin kökeni: Arapça
  • Fidda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fidda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fidda ismindeki harf sayısı: 5
  • Fidda isminin rengi: Pembe
  • Fidda isminin nitelikeri: Sinirli, Yaramaz, Agresif, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fidda

Fidda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fidda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Fidda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fidda İsmiyle Uyumlu İsimler

Fidda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fidangül, Nadda, Lydda, Fidan, Fide, Fidda

Fidda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Fidda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fidda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fidda İsmi Konulabilir Mi?

Fidda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fidda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fidda İsmi Caiz Mi?

Fidda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fidda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fidda İsminin Özellikleri

Fidda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Fidda İsminin Sayı Analizi

Fidda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
D: 5
D: 5
A: 1

Fidda isminin numerolojik değeri: 30

Fidda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Fidda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Fidda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fidda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fidda

Fidda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fidda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fidda

Fidda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fidda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fidda

Fidda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fidda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fidda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fidda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Enerjik, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Fidda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fidda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Kırılgan, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Fidda isminin Notasyonları Nelerdir?

Fidda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
D: Denizli
D: Denizli
A: Adana

Fidda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
D: Davut
D: Davut
A: Ahmet

Fidda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
D: Delta
D: Delta
A: Alfa

Fidda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
D: Deniz
D: Deniz
A: Aydın

Fidda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fidda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fidda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fidda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fidda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.