İsim Arama

Fikriyya İsminin Anlamı Nedir? Fikriyya Ne Demek?

Fikriyya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fikriyya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fikriyya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fikriyya isminin anlamı nedir? Fikriyya ne demek?

Fikriyya isminin anlamı nedir?
  • Fikriyya isminin cinsiyeti: Kız
  • Fikriyya isminin kökeni: Arapça
  • Fikriyya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fikriyya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fikriyya ismindeki harf sayısı: 8
  • Fikriyya isminin rengi: Pembe
  • Fikriyya isminin nitelikeri: Sinirli, Yaramaz, Hayalperest, Komik, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fikriyya

Fikriyya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fikriyya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Fikriyya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fikriyya İsmiyle Uyumlu İsimler

Fikriyya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ruqayya, Fikriyya, Rayya, Reyya, Müheyya, Saniyya, Füreyya, Fikir, Fikriye

Fikriyya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zakariyya, Süreyya, Zakiyya, Fikri, Fikrettin

Fikriyya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fikriyya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fikriyya İsmi Konulabilir Mi?

Fikriyya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fikriyya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fikriyya İsmi Caiz Mi?

Fikriyya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fikriyya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fikriyya İsminin Özellikleri

Fikriyya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Fikriyya İsminin Sayı Analizi

Fikriyya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
K: 14
R: 21
İ: 12
Y: 28
Y: 28
A: 1

Fikriyya isminin numerolojik değeri: 123

Fikriyya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Fikriyya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Fikriyya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fikriyya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fikriyya

Fikriyya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fikriyya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fikriyya

Fikriyya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fikriyya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fikriyya

Fikriyya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fikriyya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fikriyya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fikriyya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Enerjik, Romantik, Maceracı, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Fikriyya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fikriyya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Kırılgan, Kıskanç, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Fikriyya isminin Notasyonları Nelerdir?

Fikriyya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
K: Kars
R: Rize
İ: İzmir
Y: Yozgat
Y: Yozgat
A: Adana

Fikriyya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
K: Kadri
R: Rasim
İ: İrfan
Y: Yahya
Y: Yahya
A: Ahmet

Fikriyya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
K: Kilo
R: Romeo
İ:
Y: Yankee
Y: Yankee
A: Alfa

Fikriyya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
K: Kalyon
R: Reis
İ: İstif
Y: Yılmaz
Y: Yılmaz
A: Aydın

Fikriyya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fikriyya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fikriyya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fikriyya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fikriyya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.