İsim Arama

Femida İsminin Anlamı Nedir? Femida Ne Demek?

Femida ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Femida isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Femida isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Femida isminin anlamı nedir? Femida ne demek?

Femida isminin anlamı nedir?
  • Femida isminin cinsiyeti: Kız
  • Femida isminin kökeni: Arapça
  • Femida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Femida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Femida ismindeki harf sayısı: 6
  • Femida isminin rengi: Pembe
  • Femida isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Agresif, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Femida

Femida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Femida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Femida isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Femida İsmiyle Uyumlu İsimler

Femida İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zubaida, Walida, Mehida, Nagida, Zinaida, Perida, Naida, Cressida, Elvida, Wahida

Femida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abu Ubaida, Rida

Femida ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Femida İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Femida İsmi Konulabilir Mi?

Femida isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Femida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Femida İsmi Caiz Mi?

Femida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Femida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Femida İsminin Özellikleri

Femida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Femida İsminin Sayı Analizi

Femida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
M: 16
İ: 12
D: 5
A: 1

Femida isminin numerolojik değeri: 47

Femida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Femida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Femida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Femida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Femida

Femida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Femida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Femida

Femida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Femida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Femida

Femida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Femida ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Femida İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Femida ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Zeki, Enerjik, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Femida İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Femida ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Femida isminin Notasyonları Nelerdir?

Femida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Femida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Femida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
M: Mike
İ:
D: Delta
A: Alfa

Femida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Femida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Femida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Femida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Femida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Femida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.