İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Fatma İsminin Anlamı

 • Fatma isminin cinsiyeti: Kız
 • Fatma isminin kökeni: Arapça
 • Fatma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Fatma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Fatma ismindeki harf sayısı: 5
 • Fatma isminin rengi: Pembe

Fatma İsminin Anlamı Nedir?

Fatma isminin anlamı nedir, Fatma ne demektir, Fatma ne anlama gelir, Fatma manası nedir?

Fatma İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Fatma ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Fatma İsmi Konulabilir Mi?

Fatma ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fatma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fatma İsmi Caiz Mi?

Fatma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fatma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Fatma İsminin Analizi

Fatma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fatma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Fatma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fatma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Fatma İsminin Özellikleri

Fatma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Fatma İsminin Numerolojisi

Fatma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
T: 24
M: 16
A: 1

Fatma isminin numerolojik değeri: 49

Fatma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Fatma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkındamısın seni ben çok seviyorum
Al ile vah ile geçti tüm ömrüm
Tenin kokusu gitmedi hala
Mevlamdan dilerken seni ben..
Al ile vah ile geçti tüm ömrüm

Fatma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fatma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fatma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fatma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fatma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fatma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fatma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Fatma Aliye Topuz: Türk ve İslam edebiyatlarının ilk kadın romancısı olarak tanınan Türk yazar ve çevirmen. 1877 yılında, ilk ve tek romanı Aşk-ı Vatan’ı yayınlayan Zafe...
 • Fatma Belgen: Fatma Belgen, 16 Haziran 1949 tarihinde Manisa’da doğmuştur. İlkokulu Manisa Ali Rıza Çevik İlkokulu, ortaokulu Manisa Fatih Anadolu Lisesinde okudu. ...
 • Fatma Benli: Hayatını ve tüm mesaisini başörtüsü yasağı ile mücadeleye adayan bir avukattır. Fatma Benli, istanbul doğumlu olup aslen Kastamonu’ludur. İstanbul Sar...
 • Fatma Betül Sayan Kaya: 24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet'te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirildi.Fatma Betül Sayan Kaya, 1981 yılında istanbul, Fatih't...
 • Fatma Gaye Güler: Türkiye'nin en genç kadın milletvekiliFatma Gaye Güler, Ekim 1988 yılında Tokat'ın Niksar ilçesinde doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimlerini istanbu...
 • Fatma Girik: Oyuncu. Türkan Şoray, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit’le birlikte Türk sinemasının 60’lı yıllardan bugüne en önemli aktrislerinden biridir. Sert ve mağru...
 • Fatma Güldemet Sarı: Çevre ve Şehircilik BakanıFatma Güldemet Sarı, 1970 yılında Malatya’nın ilçesi Darende’de doğmuştur. İlköğrenimini Adana Atatürk İlkokulu'nda, orta ve...
 • Fatma Karanfil: Fatma Karanfil, 3 Şubat 1952tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. 1968 yılındaSes Dergisinin düzenlediği yarışmada üçüncü yüz güzeli olarak seçilmiş ve si...
 • Fatma Şahin: Fatma Şahin, 20 Haziran 1966'da Gaziantep'te doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Perihan'dır. İlk orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamla...
Fatma İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Fatma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
T: Temel
M: Mehmet
A: Ahmet

Fatma İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Fatma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
T: Turgut
M: Merih
A: Aydın

Fatma İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Fatma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
T: Tanfo
M: Mike
A: Alfa

Fatma İsminin TDK Notasyonu

Fatma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
T: Tokat
M: Muş
A: Adana

Fatma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fatma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fatma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fatma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Fatma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Fatma
14.12.2018

Lidet ruhlu.

Dilek
14.12.2018

Duygusal ve alıngan.

Maşat
20.11.2018

Çok duygusal ve alıngan.

Maşat
20.11.2018

Çok duygusal ve alıngan.

Maşat
20.11.2018

Çok duygusal ve alıngan.