İsim Arama

Farise İsminin Anlamı Nedir? Farise Ne Demek?

Farise ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Farise isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Farise isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Farise isminin anlamı nedir? Farise ne demek?

Farise isminin anlamı nedir?
  • Farise isminin cinsiyeti: Kız
  • Farise isminin kökeni: Arapça
  • Farise isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Farise ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Farise ismindeki harf sayısı: 6
  • Farise isminin rengi: Pembe
  • Farise isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Farise

Farise isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Farise ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Farise isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Farise İsmiyle Uyumlu İsimler

Farise İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Farise, Farhana, Fardoos, Fariha, Nergise, Hamise, Nefise, Bahise, Sise, Sherise

Farise İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Farid, Fareed, Faruk, Farouk, Faran, Farabi, Fariji, Farik, Fares, Faris

Farise ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Farise İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Farise İsmi Konulabilir Mi?

Farise isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Farise isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Farise İsmi Caiz Mi?

Farise ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Farise isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Farise İsminin Özellikleri

Farise isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Farise İsminin Sayı Analizi

Farise isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22
E: 6

Farise isminin numerolojik değeri: 69

Farise İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Farise İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Saklarım seni en derin’de.
En büyük sevdam sensin ey yarim

Farise İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Farise isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Farise

Farise İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Farise isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Farise

Farise İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Farise isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Farise

Farise İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Farise ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Farise İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Farise ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili, Duygusal olmalarıdır.

Farise İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Farise ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Farise isminin Notasyonları Nelerdir?

Farise isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
E: Edirne

Farise Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
E: Ekrem

Farise isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
E: Echo

Farise isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
E: Engin

Farise İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Farise ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Farise ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Farise ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Farise İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.