İsim Arama

Fariha İsminin Anlamı Nedir? Fariha Ne Demek?

Fariha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fariha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fariha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fariha isminin anlamı nedir? Fariha ne demek?

Fariha isminin anlamı nedir?
  • Fariha isminin cinsiyeti: Kız
  • Fariha isminin kökeni: Arapça
  • Fariha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fariha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fariha ismindeki harf sayısı: 6
  • Fariha isminin rengi: Pembe
  • Fariha isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Yaramaz, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fariha

Fariha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fariha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Fariha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fariha İsmiyle Uyumlu İsimler

Fariha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Feriha, Seniha, Samiha, Saniha, Şamiha, Layiha, Rasiha, Lamiha, Fariha, Fardoos

Fariha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Farabi, Farouk, Fares, Farik, Fariq, Farid, Faraq, Yemliha, Faruq, Fareed

Fariha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fariha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fariha İsmi Konulabilir Mi?

Fariha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fariha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fariha İsmi Caiz Mi?

Fariha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fariha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fariha İsminin Özellikleri

Fariha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Fariha İsminin Sayı Analizi

Fariha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
İ: 12
H: 10
A: 1

Fariha isminin numerolojik değeri: 52

Fariha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Fariha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkında olmadan aşık oldum ben sana
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Rengarenk bir dünya kurmak için
İçeri sen girince
Hala buradayım bak , seninleyim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Fariha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fariha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fariha

Fariha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fariha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fariha

Fariha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fariha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fariha

Fariha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fariha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fariha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fariha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Enerjik, Sakin olmalarıdır.

Fariha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fariha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Panik olmalarıdır.

Fariha isminin Notasyonları Nelerdir?

Fariha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana

Fariha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet

Fariha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
İ:
H: Hotel
A: Alfa

Fariha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın

Fariha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fariha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fariha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fariha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fariha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.