İsim Arama

Erendemir İsminin Anlamı Nedir? Erendemir Ne Demek?

Erendemir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Erendemir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Erendemir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Erendemir isminin anlamı nedir? Erendemir ne demek?

Erendemir isminin anlamı nedir?
  • Erendemir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Erendemir isminin kökeni: Türkçe
  • Erendemir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Erendemir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Erendemir ismindeki harf sayısı: 9
  • Erendemir isminin rengi: Mavi
  • Erendemir isminin nitelikeri: Çalışkan, Komik, Misafirperver, Agresif, Uyumlu, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Erendemir

Erendemir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Erendemir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Erendemir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Erendemir İsmiyle Uyumlu İsimler

Erendemir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mir, Erengül, Belemir, Erengün, Jinmir

Erendemir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erenler, Okdemir, Başdemir, Erencan, Erensoy, Gökdemir, Taşdemir, Ereken, Candemir, Kızıldemir

Erendemir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Erendemir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Erendemir İsmi Konulabilir Mi?

Erendemir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Erendemir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Erendemir İsmi Caiz Mi?

Erendemir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Erendemir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Erendemir İsminin Özellikleri

Erendemir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Erendemir İsminin Sayı Analizi

Erendemir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
R: 21
E: 6
N: 17
D: 5
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21

Erendemir isminin numerolojik değeri: 110

Erendemir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Erendemir İsmi İle Akrostiş Şiirler

En büyük sevdam sensin ey yarim
Resimlerine bakıp hayaller kurup
En büyük sevdam sensin ey yarim
Nedensiz ayrılıklara bir son ver ne olur
Dertleri atıp bir kenara
En büyük sevdam sensin ey yarim
Mutluluk kaynağım sensin
İzin hala kalbimde devam ediyor kanamaya..
Resimlerine bakıp hayaller kurup

Erendemir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Erendemir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Erendemir

Erendemir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Erendemir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Erendemir

Erendemir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Erendemir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Erendemir

Erendemir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Erendemir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Erendemir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Erendemir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Maceracı, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Zeki, Enerjik olmalarıdır.

Erendemir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Erendemir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan olmalarıdır.

Erendemir isminin Notasyonları Nelerdir?

Erendemir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
R: Rize
E: Edirne
N: Niğde
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Erendemir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
R: Rasim
E: Ekrem
N: Nizam
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Erendemir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
R: Romeo
E: Echo
N: November
D: Delta
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo

Erendemir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
R: Reis
E: Engin
N: Neptün
D: Deniz
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Erendemir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Erendemir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Erendemir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Erendemir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Erendemir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.