İsim Arama

Emri İsminin Anlamı Nedir? Emri Ne Demek?

Emri ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Emri isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Emri isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Emri isminin anlamı nedir? Emri ne demek?

Emri isminin anlamı nedir?
  • Emri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Emri isminin kökeni: Arapça
  • Emri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Emri ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Emri ismindeki harf sayısı: 4
  • Emri isminin rengi: Mavi
  • Emri isminin nitelikeri: Çalışkan, Uyumlu, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Emri

Emri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Emri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Emri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Emri İsmiyle Uyumlu İsimler

Emri İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Emral, Emra, Emriye

Emri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Emrullah, Imri, Emran, Emre, Emri, Emrah

Emri ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Emri İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Emri İsmi Konulabilir Mi?

Emri isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Emri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Emri İsmi Caiz Mi?

Emri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Emri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Emri İsminin Özellikleri

Emri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Emri İsminin Sayı Analizi

Emri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
M: 16
R: 21
İ: 12

Emri isminin numerolojik değeri: 55

Emri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Emri İsmi İle Akrostiş Şiirler

En çok da ahu gözlerini özledim
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
Rengarenk bir dünya kurmak için
İçeri sen girince

Emri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Emri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Emri

Emri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Emri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Emri

Emri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Emri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Emri

Emri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Emri ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Emri İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Emri ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Zeki, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Emri İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Emri ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Emri isminin Notasyonları Nelerdir?

Emri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
M: Muş
R: Rize
İ: İzmir

Emri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
M: Mehmet
R: Rasim
İ: İrfan

Emri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
M: Mike
R: Romeo
İ:

Emri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
M: Merih
R: Reis
İ: İstif

Emri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Emri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Emri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Emri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Emri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.