İsim Arama

Elik İsminin Anlamı Nedir? Elik Ne Demek?

Elik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elik isminin anlamı nedir? Elik ne demek?

Elik isminin anlamı nedir?
  • Elik isminin cinsiyeti: Kız
  • Elik isminin kökeni: Türkçe
  • Elik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elik ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elik ismindeki harf sayısı: 4
  • Elik isminin rengi: Pembe
  • Elik isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elik

Elik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Elik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elik İsmiyle Uyumlu İsimler

Elik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elianna, Elbirlik, Elis, Belik, Elisabet, Elisavet, Elisse, Elik, Elianne, Keklik

Elik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eliyahu, Elisheba, Çelik, Erçelik, Eliam, Eliël, Eliah, Abdülmelik, Elitez, Tamçelik

Elik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elik İsmi Konulabilir Mi?

Elik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elik İsmi Caiz Mi?

Elik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elik İsminin Özellikleri

Elik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Elik İsminin Sayı Analizi

Elik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
K: 14

Elik isminin numerolojik değeri: 47

Elik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Elik İsmi İle Akrostiş Şiirler

El ele verelim mutlu olalım
Lale gül kokulu sevgilimsin sen
İnan deli kapıldım sana sevgili
Kollarında mutluluğu yaşayacağım

Elik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elik

Elik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elik

Elik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elik

Elik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Elik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Elik isminin Notasyonları Nelerdir?

Elik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars

Elik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri

Elik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo

Elik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon

Elik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.