İsim Arama

Eisa İsminin Anlamı Nedir? Eisa Ne Demek?

Eisa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eisa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eisa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eisa isminin anlamı nedir? Eisa ne demek?

Eisa isminin anlamı nedir?
  • Eisa isminin cinsiyeti: Erkek
  • Eisa isminin kökeni: Arapça
  • Eisa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eisa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eisa ismindeki harf sayısı: 4
  • Eisa isminin rengi: Mavi
  • Eisa isminin nitelikeri: Çalışkan, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eisa

Eisa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eisa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Eisa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eisa İsmiyle Uyumlu İsimler

Eisa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Larisa, Angelisa, Asisa, Şahnisa, Sabrinnisa, Bedrunnisa, Gisa, Fahrünnisa, Dorlisa, Hayrünnisa

Eisa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İsa, Eisa

Eisa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eisa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eisa İsmi Konulabilir Mi?

Eisa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eisa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eisa İsmi Caiz Mi?

Eisa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eisa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eisa İsminin Özellikleri

Eisa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Eisa İsminin Sayı Analizi

Eisa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
İ: 12
S: 22
A: 1

Eisa isminin numerolojik değeri: 41

Eisa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Eisa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elimde ellerin olacak bir gün
İçimde umut aşkımsın ey yar
Sevgilim Güzelim Elmasım Benim
Aşkı bana yeniden yaşatırsın diye

Eisa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eisa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eisa

Eisa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eisa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eisa

Eisa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eisa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eisa

Eisa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eisa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eisa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eisa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Eisa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eisa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Eisa isminin Notasyonları Nelerdir?

Eisa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

Eisa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

Eisa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
İ:
S: Sierra
A: Alfa

Eisa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

Eisa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eisa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eisa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eisa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eisa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.