İsim Arama

Dysis İsminin Anlamı Nedir? Dysis Ne Demek?

Dysis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dysis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dysis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dysis isminin anlamı nedir? Dysis ne demek?

Dysis isminin anlamı nedir?
  • Dysis isminin cinsiyeti: Kız
  • Dysis isminin kökeni: Yunanca
  • Dysis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dysis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dysis ismindeki harf sayısı: 5
  • Dysis isminin rengi: Pembe
  • Dysis isminin nitelikeri: Agresif, Maceracı, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dysis

Dysis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dysis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Dysis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dysis İsmiyle Uyumlu İsimler

Dysis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Genesis, Tamesis, Stasis, Jenesis, Persis, Nemesis, Dysis

Dysis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Anastasis, Dysdaimon, Thanasis

Dysis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dysis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dysis İsmi Konulabilir Mi?

Dysis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dysis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dysis İsmi Caiz Mi?

Dysis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dysis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dysis İsminin Özellikleri

Dysis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Dysis İsminin Sayı Analizi

Dysis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
Y: 28
S: 22
İ: 12
S: 22

Dysis isminin numerolojik değeri: 89

Dysis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Dysis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Sen gidersen ben biterim.
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.

Dysis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dysis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dysis

Dysis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dysis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dysis

Dysis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dysis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dysis

Dysis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dysis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dysis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dysis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Gezgin, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Dysis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dysis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Dysis isminin Notasyonları Nelerdir?

Dysis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
Y: Yozgat
S: Sinop
İ: İzmir
S: Sinop

Dysis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
Y: Yahya
S: Serhat
İ: İrfan
S: Serhat

Dysis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
Y: Yankee
S: Sierra
İ:
S: Sierra

Dysis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
Y: Yılmaz
S: Seydi
İ: İstif
S: Seydi

Dysis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dysis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dysis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dysis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dysis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.