İsim Arama

Dionysie İsminin Anlamı Nedir? Dionysie Ne Demek?

Dionysie ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dionysie isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dionysie isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dionysie isminin anlamı nedir? Dionysie ne demek?

Dionysie isminin anlamı nedir?
  • Dionysie isminin cinsiyeti: Kız
  • Dionysie isminin kökeni: Yunanca
  • Dionysie isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dionysie ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dionysie ismindeki harf sayısı: 8
  • Dionysie isminin rengi: Pembe
  • Dionysie isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Pozitif, Misafirperver, Maceracı, Dürüst, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dionysie

Dionysie isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dionysie ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Dionysie isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dionysie İsmiyle Uyumlu İsimler

Dionysie İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dionysie

Dionysie İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dionysios, Diomedes, Dionysius, Dios

Dionysie ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dionysie İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dionysie İsmi Konulabilir Mi?

Dionysie isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dionysie isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dionysie İsmi Caiz Mi?

Dionysie ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dionysie isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dionysie İsminin Özellikleri

Dionysie isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Dionysie İsminin Sayı Analizi

Dionysie isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
O: 18
N: 17
Y: 28
S: 22
İ: 12
E: 6

Dionysie isminin numerolojik değeri: 120

Dionysie İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Dionysie İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Olmaz olsun böyle ızdırap
Nefise Neriman Çelebi
Yarınlarında görmesende beni
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
En büyük sevdam sensin ey yarim

Dionysie İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dionysie isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dionysie

Dionysie İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dionysie isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dionysie

Dionysie İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dionysie isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dionysie

Dionysie İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dionysie ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dionysie İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dionysie ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Gezgin, Espirili, Duygusal olmalarıdır.

Dionysie İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dionysie ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Dionysie isminin Notasyonları Nelerdir?

Dionysie isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
O: Ordu
N: Niğde
Y: Yozgat
S: Sinop
İ: İzmir
E: Edirne

Dionysie Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
O: Osman
N: Nizam
Y: Yahya
S: Serhat
İ: İrfan
E: Ekrem

Dionysie isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
O: Oscar
N: November
Y: Yankee
S: Sierra
İ:
E: Echo

Dionysie isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
O: Oruç
N: Neptün
Y: Yılmaz
S: Seydi
İ: İstif
E: Engin

Dionysie İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dionysie ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dionysie ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dionysie ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dionysie İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.