İsim Arama

Dimity İsminin Anlamı Nedir? Dimity Ne Demek?

Dimity ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dimity isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dimity isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dimity isminin anlamı nedir? Dimity ne demek?

Dimity isminin anlamı nedir?
  • Dimity isminin cinsiyeti: Kız
  • Dimity isminin kökeni: Yunanca
  • Dimity isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dimity ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dimity ismindeki harf sayısı: 6
  • Dimity isminin rengi: Pembe
  • Dimity isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Uyumlu, Romantik, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dimity

Dimity isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dimity ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Dimity isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dimity İsmiyle Uyumlu İsimler

Dimity İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dimity

Dimity İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dimitrije, Dimitris

Dimity ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dimity İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dimity İsmi Konulabilir Mi?

Dimity isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dimity isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dimity İsmi Caiz Mi?

Dimity ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dimity isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dimity İsminin Özellikleri

Dimity isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Dimity İsminin Sayı Analizi

Dimity isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
M: 16
İ: 12
T: 24
Y: 28

Dimity isminin numerolojik değeri: 97

Dimity İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Dimity İsmi İle Akrostiş Şiirler

Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Tenin kokusu gitmedi hala
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım

Dimity İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dimity isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dimity

Dimity İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dimity isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dimity

Dimity İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dimity isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dimity

Dimity İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dimity ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dimity İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dimity ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Zeki, Canayakın, Gezgin olmalarıdır.

Dimity İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dimity ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Dimity isminin Notasyonları Nelerdir?

Dimity isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
M: Muş
İ: İzmir
T: Tokat
Y: Yozgat

Dimity Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
M: Mehmet
İ: İrfan
T: Temel
Y: Yahya

Dimity isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
M: Mike
İ:
T: Tanfo
Y: Yankee

Dimity isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
M: Merih
İ: İstif
T: Turgut
Y: Yılmaz

Dimity İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dimity ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dimity ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dimity ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dimity İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.