İsim Arama

Dirce İsminin Anlamı Nedir? Dirce Ne Demek?

Dirce ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dirce isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dirce isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dirce isminin anlamı nedir? Dirce ne demek?

Dirce isminin anlamı nedir?
  • Dirce isminin cinsiyeti: Kız
  • Dirce isminin kökeni: Yunanca
  • Dirce isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dirce ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dirce ismindeki harf sayısı: 5
  • Dirce isminin rengi: Pembe
  • Dirce isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Komik, Huysuz, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dirce

Dirce isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dirce ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Dirce isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dirce İsmiyle Uyumlu İsimler

Dirce İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dirce, Dirayet, Circe, Dirahşan

Dirce İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dirik, Dirican, Diriner, Dirisoy, Direm, Dirikök, Dirimtekin, Dirim, Diril, Dirsehan

Dirce ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dirce İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dirce İsmi Konulabilir Mi?

Dirce isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dirce isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dirce İsmi Caiz Mi?

Dirce ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dirce isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dirce İsminin Özellikleri

Dirce isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Dirce İsminin Sayı Analizi

Dirce isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
R: 21
C: 3
E: 6

Dirce isminin numerolojik değeri: 47

Dirce İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Dirce İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerin kederlerin son bulacak yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı

Dirce İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dirce isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dirce

Dirce İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dirce isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dirce

Dirce İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dirce isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dirce

Dirce İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dirce ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dirce İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dirce ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Maceracı, Soğukkanlı, Duygusal olmalarıdır.

Dirce İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dirce ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, Gaddar, Tembel, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Dirce isminin Notasyonları Nelerdir?

Dirce isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
R: Rize
C: Ceyhan
E: Edirne

Dirce Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
R: Rasim
C: Cemal
E: Ekrem

Dirce isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
R: Romeo
C: Charlie
E: Echo

Dirce isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
R: Reis
C: Cemal
E: Engin

Dirce İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dirce ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dirce ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dirce ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dirce İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.