İsim Arama

Dimitris İsminin Anlamı Nedir? Dimitris Ne Demek?

Dimitris ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dimitris isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dimitris isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dimitris isminin anlamı nedir? Dimitris ne demek?

Dimitris isminin anlamı nedir?
  • Dimitris isminin cinsiyeti: Erkek
  • Dimitris isminin kökeni: Yunanca
  • Dimitris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dimitris ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dimitris ismindeki harf sayısı: 8
  • Dimitris isminin rengi: Mavi
  • Dimitris isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Uyumlu, Romantik, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dimitris

Dimitris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dimitris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Dimitris isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dimitris İsmiyle Uyumlu İsimler

Dimitris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Charis, Sineris, Neris, İris, Vilmaris, Tomris, Chloris, Cloris, Cypris, Damaris

Dimitris İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Maris, Müderris, Lefteris, Faris, Dimitrije, Sotiris, Thamyris, Apollinaris, Dimitris, Paris

Dimitris ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dimitris İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dimitris İsmi Konulabilir Mi?

Dimitris isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dimitris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dimitris İsmi Caiz Mi?

Dimitris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dimitris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dimitris İsminin Özellikleri

Dimitris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Dimitris İsminin Sayı Analizi

Dimitris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
M: 16
İ: 12
T: 24
R: 21
İ: 12
S: 22

Dimitris isminin numerolojik değeri: 124

Dimitris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Dimitris İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerin kederlerin son bulacak yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Dimitris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dimitris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dimitris

Dimitris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dimitris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dimitris

Dimitris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dimitris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dimitris

Dimitris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dimitris ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dimitris İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dimitris ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Zeki, Canayakın, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Dimitris İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dimitris ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Dimitris isminin Notasyonları Nelerdir?

Dimitris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
M: Muş
İ: İzmir
T: Tokat
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

Dimitris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
M: Mehmet
İ: İrfan
T: Temel
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

Dimitris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
M: Mike
İ:
T: Tanfo
R: Romeo
İ:
S: Sierra

Dimitris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
M: Merih
İ: İstif
T: Turgut
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

Dimitris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dimitris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dimitris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dimitris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dimitris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.