İsim Arama

Diomedes İsminin Anlamı Nedir? Diomedes Ne Demek?

Diomedes ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Diomedes isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Diomedes isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Diomedes isminin anlamı nedir? Diomedes ne demek?

Diomedes isminin anlamı nedir?
  • Diomedes isminin cinsiyeti: Erkek
  • Diomedes isminin kökeni: Yunanca
  • Diomedes isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Diomedes ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Diomedes ismindeki harf sayısı: 8
  • Diomedes isminin rengi: Mavi
  • Diomedes isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Diomedes

Diomedes isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Diomedes ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Diomedes isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Diomedes İsmiyle Uyumlu İsimler

Diomedes İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hudes, Dionysie, Hyades

Diomedes İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dionysios, Herodes, Dionysius, Ides, Atreides, Arquímedes, Diomedes, Pardes, Hades, Alcibiades

Diomedes ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Diomedes İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Diomedes İsmi Konulabilir Mi?

Diomedes isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Diomedes isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Diomedes İsmi Caiz Mi?

Diomedes ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Diomedes isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Diomedes İsminin Özellikleri

Diomedes isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Diomedes İsminin Sayı Analizi

Diomedes isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
O: 18
M: 16
E: 6
D: 5
E: 6
S: 22

Diomedes isminin numerolojik değeri: 90

Diomedes İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Diomedes İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Onur Ayva
Maziyi unutur mutlu oluruz
En çok istediğim sensin sevdiğim
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
En çok istediğim sensin sevdiğim
Sen gidersen ben biterim.

Diomedes İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Diomedes isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Diomedes

Diomedes İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Diomedes isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Diomedes

Diomedes İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Diomedes isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Diomedes

Diomedes İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Diomedes ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Diomedes İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Diomedes ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Sırdaş, Zeki, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Diomedes İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Diomedes ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Diomedes isminin Notasyonları Nelerdir?

Diomedes isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop

Diomedes Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat

Diomedes isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
D: Delta
E: Echo
S: Sierra

Diomedes isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
D: Deniz
E: Engin
S: Seydi

Diomedes İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Diomedes ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Diomedes ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Diomedes ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Diomedes İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.