İsim Arama

Dimitrije İsminin Anlamı Nedir? Dimitrije Ne Demek?

Dimitrije ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dimitrije isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dimitrije isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dimitrije isminin anlamı nedir? Dimitrije ne demek?

Dimitrije isminin anlamı nedir?
  • Dimitrije isminin cinsiyeti: Erkek
  • Dimitrije isminin kökeni: Yunanca
  • Dimitrije isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dimitrije ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dimitrije ismindeki harf sayısı: 9
  • Dimitrije isminin rengi: Mavi
  • Dimitrije isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Uyumlu, Romantik, Komik, Mutlu, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dimitrije

Dimitrije isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dimitrije ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Dimitrije isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dimitrije İsmiyle Uyumlu İsimler

Dimitrije İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dimity

Dimitrije İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Arsenije, Dimitris, Dimitrije

Dimitrije ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dimitrije İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dimitrije İsmi Konulabilir Mi?

Dimitrije isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dimitrije isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dimitrije İsmi Caiz Mi?

Dimitrije ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dimitrije isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dimitrije İsminin Özellikleri

Dimitrije isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Dimitrije İsminin Sayı Analizi

Dimitrije isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
M: 16
İ: 12
T: 24
R: 21
İ: 12
J: 13
E: 6

Dimitrije isminin numerolojik değeri: 121

Dimitrije İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Dimitrije İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dur da dinle aşkın anlamı neymiş
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Tek tanem seni özlüyorum ben
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Jestlerimle mimiklerimle
En güzel bağda gonca sen gül sen

Dimitrije İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dimitrije isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dimitrije

Dimitrije İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dimitrije isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dimitrije

Dimitrije İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dimitrije isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dimitrije

Dimitrije İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dimitrije ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dimitrije İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dimitrije ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Zeki, Canayakın, Maceracı, Hayalperest, Duygusal olmalarıdır.

Dimitrije İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dimitrije ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Gaddar, Kaprisli, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Dimitrije isminin Notasyonları Nelerdir?

Dimitrije isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
M: Muş
İ: İzmir
T: Tokat
R: Rize
İ: İzmir
J: Jandarma
E: Edirne

Dimitrije Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
M: Mehmet
İ: İrfan
T: Temel
R: Rasim
İ: İrfan
J: Jale
E: Ekrem

Dimitrije isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
M: Mike
İ:
T: Tanfo
R: Romeo
İ:
J: Juliet
E: Echo

Dimitrije isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
M: Merih
İ: İstif
T: Turgut
R: Reis
İ: İstif
J: Jale
E: Engin

Dimitrije İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dimitrije ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dimitrije ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dimitrije ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dimitrije İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.