İsim Arama

Dike İsminin Anlamı Nedir? Dike Ne Demek?

Dike ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dike isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dike isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dike isminin anlamı nedir? Dike ne demek?

Dike isminin anlamı nedir?
  • Dike isminin cinsiyeti: Erkek
  • Dike isminin kökeni: Yunanca
  • Dike isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dike ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dike ismindeki harf sayısı: 4
  • Dike isminin rengi: Mavi
  • Dike isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Hayalperest, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dike

Dike isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dike ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Dike isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dike İsmiyle Uyumlu İsimler

Dike İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Işınbike, Uğanbike, İsenbike, Dikranouhi, Tarımbike, Malike, Salıkbike, Atike, İlbike, Usunbike

Dike İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dikalp, Dik, Diken, Diktaş, Dikeç, Dikbay, Dikran, Dikay, Diker, Dikboğa

Dike ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dike İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dike İsmi Konulabilir Mi?

Dike isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dike isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dike İsmi Caiz Mi?

Dike ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dike isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dike İsminin Özellikleri

Dike isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Dike İsminin Sayı Analizi

Dike isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
K: 14
E: 6

Dike isminin numerolojik değeri: 37

Dike İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Dike İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derdime dermanım sensin ey yar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Dike İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dike isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dike

Dike İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dike isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dike

Dike İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dike isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dike

Dike İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dike ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dike İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dike ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Romantik, Duygusal olmalarıdır.

Dike İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dike ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, Kıskanç, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Dike isminin Notasyonları Nelerdir?

Dike isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
K: Kars
E: Edirne

Dike Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
K: Kadri
E: Ekrem

Dike isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
K: Kilo
E: Echo

Dike isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
K: Kalyon
E: Engin

Dike İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dike ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dike ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dike ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dike İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.