İsim Arama

Demetrjusz İsminin Anlamı Nedir? Demetrjusz Ne Demek?

Demetrjusz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Demetrjusz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demetrjusz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demetrjusz isminin anlamı nedir? Demetrjusz ne demek?

Demetrjusz isminin anlamı nedir?
  • Demetrjusz isminin cinsiyeti: Erkek
  • Demetrjusz isminin kökeni: Yunanca
  • Demetrjusz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demetrjusz ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demetrjusz ismindeki harf sayısı: 10
  • Demetrjusz isminin rengi: Mavi
  • Demetrjusz isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Romantik, Komik, Mutlu, Modern, Dürüst, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Demetrjusz

Demetrjusz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demetrjusz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Demetrjusz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demetrjusz İsmiyle Uyumlu İsimler

Demetrjusz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demetria, Demre, Demos, Demhoş, Demet, Demas, Demetra

Demetrjusz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demirağ, Demirkol, Janusz, Demirkut, Demirkurt, Demirtuğ, Demirtay, Demokan, Demren, Demirkan

Demetrjusz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demetrjusz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demetrjusz İsmi Konulabilir Mi?

Demetrjusz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demetrjusz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demetrjusz İsmi Caiz Mi?

Demetrjusz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demetrjusz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demetrjusz İsminin Özellikleri

Demetrjusz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Demetrjusz İsminin Sayı Analizi

Demetrjusz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
E: 6
T: 24
R: 21
J: 13
U: 25
S: 22
Z: 29

Demetrjusz isminin numerolojik değeri: 167

Demetrjusz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Demetrjusz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Rabbim beni sana bağışlasın
Jestlerimle mimiklerimle
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Zor günlerimiz bitti artık inan sen buna

Demetrjusz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demetrjusz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demetrjusz

Demetrjusz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demetrjusz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demetrjusz

Demetrjusz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demetrjusz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demetrjusz

Demetrjusz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demetrjusz ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demetrjusz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demetrjusz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Canayakın, Maceracı, Hayalperest, Misafirperver, Espirili, Bilimsel olmalarıdır.

Demetrjusz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demetrjusz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Gaddar, Kaprisli, Aceleci, Baskıcı, Hurafeci olmalarıdır.

Demetrjusz isminin Notasyonları Nelerdir?

Demetrjusz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
R: Rize
J: Jandarma
U: Uşak
S: Sinop
Z: Zonguldak

Demetrjusz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
R: Rasim
J: Jale
U: Ufuk
S: Serhat
Z: Zühtü

Demetrjusz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
R: Romeo
J: Juliet
U: Uniform
S: Sierra
Z: Zulu

Demetrjusz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
R: Reis
J: Jale
U: Umman
S: Seydi
Z: Zuhal

Demetrjusz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demetrjusz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demetrjusz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demetrjusz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demetrjusz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.